Zabawa z dzieckiem może być ciekawa

Dodano: 05 listopada 2014r.

Tagi: ,

Zabawa z dzieckiem może być ciekawa

Chociaż uwielbiamy nasze dziecko i gdybyśmy tylko mogli, podarowalibyśmy mu nawet gwiazdkę z nieba, to czasami jesteśmy nieco znudzeni. Zabawa w dom lub sklep nie będzie dla nas tak fascynująca jak dla kilkuletnich skrzatów. Z drugiej strony czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny i nie wolno z tego rezygnować, sadzając malucha przed telewizorem czy komputerem . Co więc możemy zrobić? Na szczęście istnieją takie gry i zabawy, które sprawią nam nie mniejszą frajdę niż dzieciakom.

shutterstock_173409086Zajęcia plastyczne

Plastelina, ciastolina lub nawet domowej roboty masa solna potrafią zapewnić dobrą zabawę nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Grunt to mądrze nią pokierować. Dobrym rozwiązaniem są zawody i konkursy, na przykład komu wyjdzie lepsza podobizna innego członka rodziny, kto zrobi ładniejszy tort z ciastoliny itp. Ukierunkowanie działania na rywalizację także rodzicom doda zapału.

Klocki lekarstwem na nudę

Są takie zestawy klocków Lego, dostępne chociażby na Merlin.pl, którymi z przyjemnością pobawiłaby się większość dorosłych. Nic dziwnego, że jest to doskonała propozycja na zabawę z dzieckiem w każdym wieku. Możemy razem konstruować skomplikowaną maszynę, brać udział w oblężeniu zamku lub zbudować całe miasto. Jest to nie tylko przyjemny, ale i rozwijający sposób na wspólne spędzenie czasu. Na dodatek, zupełnie legalnie, sami możemy znów na chwilę stać się dzieckiem.

Gry i zabawy

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych gier planszowych, które będą interesujące nie tylko dla najmłodszych. Mogą one zająć całą rodzinę na wiele godzin i wspomóc na przykład ćwiczenie liczenia oczek na kostce.

Nie boimy się bałaganu? Weźmy plastikowe wiaderko i kilka niewielkich piłek. Następnie ustalamy, z jakiej odległości rzucamy, i do dzieła. Wygrywa ten, kto więcej razy trafi do celu. Ów cel, jak i pociski mogą być dowolne. Inną zabawą jest odgadywanie kształtów i przedmiotów. Na zmianę zawiązujemy sobie oczy i za pomocą samego dotyku musimy rozpoznać trzymany przedmiot. Możemy także palcem rysować na plecach dziecka kształty lub literki i poprosić, by spróbowało je odgadnąć. Zabawy te rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, wyobraźnię oraz umiejętność kojarzenia. A ile przy tym śmiechu i pozytywnych emocji, przekonamy się sami, gdy tylko spróbujemy.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij