Recenzja aplikacji „Torba Kangura”

Dodano: 11 września 2014r.

Tagi: , ,

Rodzice często zastanawiają się, co takiego interesującego można zrobić w wolnym czasie ze swoją pociechą. W takiej chwili z pomocą przychodzi aplikacja “Torba Kangura”. Jest to bardzo przydatne zestawienie aktywności wraz z propozycjami miejsc, gdzie można się nimi zająć. Jej baza zawiera lokalizacje z największych miast w Polsce, takich jak: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Sopot, Warszawa oraz Wrocław.

“Torba Kangura” jest dostępna w darmowej wersji ‘lite’ oraz pełnej, w cenie 1,79 EUR. Aplikację można pobrać w Google Play oraz AppStore. Po ściągnięciu i włączeniu programu, wybieramy miasto, w jakim się znajdujemy oraz przedział wiekowy naszego dziecka. Już kilka sekund później możemy korzystać z zasobów “Torby”. Interfejs jest tak prosty i nieskomplikowany, że jego obsługa jedną ręką nie stanowi problemu.

torba kangura torba kangura torba kangura

Skocz coś zjeść

W tym dziale możecie znaleźć propozycje restauracji z podziałem na ‘Specjalne dla dzieci’, ‘Przyjazne dzieciom’ oraz ‘Fast food’. Aplikacja wykorzystuje geolokalizację, dzięki czemu od razu widzicie jak daleko znajdujecie się od każdego z miejsc w bazie. Dodatkowo są one bardzo szczegółowo opisane. Umożliwia to dokładne zaplanowanie wyjścia. Dzięki aplikacji możemy dowiedzieć się, jakie udogodnienia dla dzieci spotkają nas w danym miejscu, jaki jest adres strony, kiedy restauracja jest otwarta, jakie są opinie gości, a nawet zobaczyć mapkę dojazdu z miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy.

Baw się na powietrzu/Baw się pod dachem

Jak sama nazwa wskazuje, te zakładki pomogą nam ‘wyskoczyć’ w celu zakosztowania ciekawych wrażeń na otwartej przestrzeni lub pod dachem. ZOO/parki rozrywki, lodowiska, baseny, parki i ogrody, domy kultury, kina, teatry, czy też kluby dziecięce, to miejsca, do których zaprowadzą nas ten działy. Podobnie jak w przypadku restauracji każde z miejsc jest bardzo dokładnie opisane.

Skocz na zakupy

Zakładkę podzielono na buty, akcesoria, ubrania i zabawki. Z taką bazą miejsc gdzie można kupić wymienione rodzaje produktów, już nigdy nie będziemy mieli problemu z odnalezieniem najbliższej lokalizacji sklepu. Standardowo jak w przypadku innych działów, zaprowadzi nas do niego mapka z wytycznoną trasą prosto z miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy.

Ciekawe wydarzenia

Ten dział ‘Torby Kangura’ zwrócił moją szczególną uwagę i jest jednym z elementów aplikacji, dla którego możemy chcieć zatrzymać ją w swoim telefonie na dłużej i regularnie do niej powracać. Jest on regularnie aktualizowany i uzupełniany o bardzo różne wydarzenia odbywające się w naszej okolicy. Dzięki temu jest to nieskończone źródło doświadczeń, jakie możemy przeżywać wraz ze swoimi dziećmi. Każde z wydarzeń jest opisane, a jest ich tyle, że nie sposób nie znaleźć czegoś dla siebie.

Skocz po pomoc

W sytuacjach związanych z problemami ze zdrowiem, w tej zakładce możemy poszukać takich miejsc jak: apteki, szpitale pediatryczne, pomoc nocna, pediatrzy oraz dentyści. Nikt nie lubi takich chwil, lecz czasem jest to nieodzowne.

Podsumowanie

Aplikacja “Torba Kangura” jest bardzo ciekawą pozycją będącą virtualnym przewodnikiem po okolicy. Już sama wersja ‘lite’ dostarcza praktycznie 80% funkcjonalności programu. Ponadto użytkownicy mogą sami uzupełniać bazę o miejsca, które uznają za ciekawe i warte odwiedzenia. Kiedy nie masz pomysłu na popołudnie lub masz problem ze znalezieniem czegoś – gorąco zachęcamy do zajrzenia do “Torby Kangura” 😉

 

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij