Recenzja aplikacji „Moje Dziecko”

Dodano: 04 września 2014r.

Tagi: , ,

Któż stojąc w obliczu “rodzącej się” roli rodzica nie zastanawia się nad tym czy się w niej sprawdzi? Przyczynia się do tego świadomość jaki jest ogrom informacji, które trzeba posiadać, aby przywitać na tym świecie nową osóbkę. Popularny ostatnimi czasy zwrot – ‘there’s an app for that’, znajduje w tym przypadku uzasadnione zastosowanie. Mowa tutaj o aplikacji Moje Dziecko, będącej kompleksowym poradnikiem postępowania z dziećmi do lat 2.

Pierwszym atutem recenzowanej aplikacji jest fakt, iż jest ona darmowa 🙂 Znajdziecie ją do pobrania na Google Play i AppStore. ‘Moje Dziecko’ zbiera od swoich użytkowników bardzo dobre oceny. Po jej ściągnięciu i uruchomieniu napotykamy na bardzo prosty i przejrzysty interfejs z kafelkowym menu i czterema głównymi funkcjonalnościami, z których możemy korzystać używając aplikacji.

MojeDziecko1 MojeDziecko2 MojeDziecko5

Poradnik

Ten dział to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat pierwszych tygodni życia dziecka. Pierwsza z części poradnika, tuż po wprowadzeniu w działanie aplikacji, dotyczy przygotowań przed porodem, z podziałem na trymestry oraz ich proponowanym harmonogramem. Rodzic może sam poczuć się “prowadzony za rękę” jeszcze zanim jego dziecko przyjdzie na świat.

Kolejny dział traktuje o prawidłowym rozwoju i tym na co należy zwracać uwagę w pierwszych miesiącach po narodzinach. Twórcy aplikacji porusząją takie tematy jak m.in. rozwój fizyczny i psychoruchowy, słuch, żółtaczka, a nawet pieluszki, ubrania, kolki czy też największy przyjaciel dziecka – nocnik.

Pozostałe zakładki dotyczą karmienia piersią, chorób zakaźnych i szczepień ochronnych. Młodzi rodzice mogą zapoznać się również z szeregiem formalności, o które należy zadbać po przyjściu dziecka na świat.

Dzienniczek

Zakładka dzienniczek jak sama nazwa wskazuje, umożliwia założenie takowego swojemu dziecku. Poza miejscem, w którym możemy mieć wszystkie najważniejsze dane swojego potomka pod ręką, znajdziemy tam również spis niezbędnych szczepionek wraz z dokładnymi opisami oraz możliwością odznaczania tych już wykonanych. Ponadto w dzienniczku możemy zapisywać podstawowe pomiary takie jak wzrost, waga i obwód głowy. Z wprowadzanych danych tworzą się wykresy, na których możemy obserwować czy dziecko rozwija się prawidłowo.

Preparaty

Kolejny dział to nic innego jak encyklopedia leków. Dodatkową możliwością jest przeglądanie jej z podziałem na objawy, dzięki czemu wybierając daną dolegliwość od razu otrzymamy spis leków, które mogą pomóc naszemu dziecku. Każdy z preparatów jest bardzo szeroko opisany – niemal tak dokładnie jak w ulotce, włącznie z ceną oraz informacją czy jest dostępny na receptę, czy bez.

Filmy

Ostatnia z zakładek zawiera szereg filmów dotyczących karmienia piersią. Poruszane są w nich takie tematy jak karmienie po cesarskim cięciu, prawidłowe przystawianie, wygodne pozycje, zagadnienia dotyczące pokarmu oraz ewentualnych problemów, jakie kobiety mogą napotkać podczas karmienia piersią. Filmy są krótkie, ale treściwe – trafiają w sedno problemu.

Podsumowanie

Aplikacja Moje Dziecko jest doskonałym materiałem wprowadzającym w świat rodzicielstwa. Zbudowana została w bardzo przystępny sposób ułatwiający użytkowanie. Informacje w niej zawarte są bardzo szczegółowe i rzetelne, o co zadbało bardzo szerokie grono specjalistów z różnych dziedzin, o czym możemy się przekonać w zakładce z informacjami o programie. Zachęcamy do zapoznania się z jej zawartością 🙂

JR

 

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij