„Jestem stworzony do urlopu tacierzyńskiego” – wywiad z Wojtkiem Łuszczykiewiczem – wokalistą grupy Video

Dodano: 28 stycznia 2013r.

Tagi: ,

Słuchając utworów muzycznych wokalisty zespołu Video – czasami, aż trudno uwierzyć, że Wojtek Łuszczykiewicz i przykładny tato – to jedna i ta sama osoba! Barwna postać Wojtka pokazuje jednak, że można, a nawet trzeba rozdzielać życie prywatne od zawodowego, aby w pełni móc cieszyć się darem bycia ojcem! Szczęśliwy tata pięcioletniej Lili oraz urodzonej 5 grudnia Kalinki – bez obaw zdradza nam sekrety swojego tacierzyństwa, a my z wielką radością przekazujemy je Wam – koniecznie zachęcamy do lektury wszystkich obecnych i przyszłych tatusiów! Bycie rodzicem to wielkie i trudne wyzwanie, ale także wielka przygoda, zabawa i inspiracja, którą przeżywa się w swojej rodzinie – przeczytajcie, jak radzi sobie w roli ojca dwóch córek – Wojtek Łuszczykiewicz.

wojtek_luszczykiewicz

[Redakcja] Kontrowersyjny wokalista i przykładny rodzic? Jak godzisz te dwa wizerunki?

[Wojtek Łuszczykiewicz] Nie jest aż tak ciężko. Mr Hyde’m jestem tylko w sytuacjach związanych z zespołem, odbija mi wyłącznie na scenie 😉 Potem wracam do domu i zmieniam się w przykładnego pantoflarza i wzorowego tatę. No, może nieco nienormatywnego, bo czasem tata tatuuje sobie rysunki córki na sobie. Jestem domatorem z zawodu. Uwielbiam siedzieć w domu z rodziną. Nie łażę po knajpach, imprezach, nie wyskakuję nawet z kolegami na tak zwane piwo. Jestem stworzony do urlopu tacierzyńskiego 😉

[Redakcja] Twój świat zawodowy jest pełen obowiązków – poza domem, czy zabrałbyś w trasę koncertową swoje dzieci, czy raczej wolisz, kiedy są razem ze swoją mamą w domu?

[Wojtek Łuszczykiewicz] Nie znoszę każdej godziny spędzonej bez żony i dzieciaków. Kiedy jestem poza domem wisimy razem na telefonie non stop. Dlatego idealną sytuacją byłoby jeżdżenie w trasy całą familią. Niestety koncerty są czasem bardzo późno, w dziwnych miejscach. Nierzadko trzeba pokonać w nocy pół kraju, żeby zdążyć na koncert na drugi dzień. Zdarzają się też występy w dziwnych miejscach, klubach, dyskotekach daleko od hotelu w którym śpimy, więc dla małych dzieci mogłoby to być uciążliwe. Na szczęście starsza córka kocha podróżowanie i coraz lepiej sprawdza się w trasie i coraz częściej mamy swój mały rokendrol. Jeszcze parę lat i będziemy krążyć po Polsce we czwórkę 🙂

wojtek_luszczykiewicz_z_czyta

[Redakcja] Jakie wartości w wychowaniu Twoich dzieci są dla Ciebie najważniejsze?

[Wojtek Łuszczykiewicz] Trudno o precyzyjną odpowiedź. Karmimy nasze córeczki tymi wartościami, które składają się na nas samych. Jeśli wyrosną na fajnych, dobrych ludzi to będzie więcej niż sukces. Na razie walczymy o poszanowanie tradycji nadrzędnej, czyli sprzątania w swoim pokoju 😉

[Redakcja] Czy Wasze dzieci są wychowywane przez Was samodzielnie, czy korzystacie z pomocy niani lub opiekunki?

[Wojtek Łuszczykiewicz] Korzystamy z pomocy Nadniani czyli Babci. Mamy podwójne szczęście: Babcia mieszka na drugim końcu naszego podwórka i lubi do nas przychodzić 🙂 Mamy wtedy chwilę czasu dla siebie i narzekamy jacy jesteśmy zmęczeni 😉

luszczykiewicz_i_rodzina

[Redakcja] Co ze swojego wizerunku chciałbyś przekazać swoim dzieciom, a czego nie chciałbyś, aby odziedziczyły po Tobie?

[Wojtek Łuszczykiewicz] Nie chciałbym żeby było ufne i nadwrażliwe jak ja. To bardzo przeszkadza w późniejszych relacjach z ludźmi, którzy bywają… powiedzmy, że nie najlepsi dla innych. Może to zabrzmi źle, ale mam nadzieję, że będą trochę egoistkami, w przeciwieństwie do mnie. Z pozytywów poleciłbym im im radosną pogon za marzeniami, bo ja swoje dogoniłem. I jeszcze zaufanie do własnej intuicji bym dorzucił.

wojtek_luszczykiewicz_karmi_corke

[Redakcja] Czy widzisz dla swoich córek karierę w stylu show po tacie, czy raczej wolałbyś, aby świat nie wiedział o życiu prywatnym Twoich dzieci? Jaką rolę w dorosłym życiu chciałbyś dla nich wybrać?

[Wojtek Łuszczykiewicz] Jakiekolwiek zajęcie wybiorą, jeśli tylko przyniesie im satysfakcję i w miarę godziwe pieniądze, poprę je w 100 procentach. Jeśli zdecydują, że hasanie po scenie jest dla nich – OK, dam parę rad, których i tak nie będą chciały słuchać i puszczę samopas. Muzyka to świetna zabawa,showbiznes to folwark zwierzęcy pełen świń, osłów, małp i baranów.Wierzę, że będą umiały to rozróżnić, kiedy pójdą w ślady swojego niezbyt przystojnego ojca.

[Redakcja] Czy dość znane powiedzenie „tatusia córeczki” możesz całkowicie przypisać do siebie?

[Wojtek Łuszczykiewicz] Całkowicie i jeszcze troszkę! Mam czasami dziwne wrażenie, że to nie córka słucha mnie, tylko ja jej 🙂 Nic na to nie poradzę, tatusiowie dziewczynek mnie zrozumieją 🙂 w domu jest Królowa, dwie Księżniczki i Stajenny, czyli ja.

wojtek_luszczykiewicz_z_corka_zona

[Redakcja] Rodzicielstwo to wspólne działania w wychowywaniu dzieci i w opiece nad nimi, jednak w życiu bywa różnie – od jakich obowiązków przy córkach uciekałeś „gdzie pieprz rośnie”?

[Wojtek Łuszczykiewicz] Od żadnych. Dzielimy się uczciwie, jak ostatnim papierosem – po połowie. No może z jednym wyjątkiem – obowiązek wymyślania najgłupszych zabaw wziąłem na siebie 🙂 No nie, skłamałem. O manicure dziewczynek dba żona – ja jestem takim niezdarą, że poucinałbym im palce.

[Redakcja] Jakie zabawy ze swojego dzieciństwa udało Ci się przekazać swojej najstarszej córce?

[Wojtek Łuszczykiewicz] Niedawno próbowałem pokazać jej jak się gra „w gumę”, ale zostałem zniszczony spojrzeniem. Może niepotrzebnie się wychyliłem 😉 Ale na co dzień wykopuję z zakamarków pamięci wszystkie zabawy z dzieciństwa jakie sie da, również te „podwórkowe”. Na dłuższą metę niewiele z nich wytrzymuje jednak konkurencję z Harrym Potterem na Playstation, są zbyt analogowe 😉 Ostatnio jednak wkręciliśmy się w udawanie, że jesteśmy zbyt zmęczeni, kiedy mama każe nam sprzątnąć zabawki. W to można bawić się bez końca 😉 Poza tym dużo frajdy sprawiają nam „słów cięciogięcia”, czyli przekręcanie wyrazów, rymowanie i wymyślanie nowych. Do tego stopnia, że kiedy niedawno pisałem piosenkę, Lila wymyśliła kilka swoich wersów, z których jeden był tak oryginalny, że biorę go na naszą nową płytę!

[Redakcja] Czy Wojtek Łuszczykiewicz będzie w przyszłości wybierał chłopaków dla swoich córek?

[Wojtek Łuszczykiewicz] Nie widzę innej możliwości 🙂 Ale jeśli inaczej się w życiu potoczy, mogę im również wybierać dziewczyny.

wojtek_luszczykiewicz_z_dzieckiem

[Redakcja] W czym, jako tato poniosłeś totalną porażkę, a co jest Twoim największym sukcesem?

[Wojtek Łuszczykiewicz] O porażkach dowiem się pewnie kiedy już dorosną. Oby było ich jak najmniej, a najlepiej wcale. Co do sukcesów to na razie za największy uznaję symultaniczne ograniczenie pochłaniania słodyczy. Próbowaliście kiedyś nie jeść Kinder Czekoladek??? 😉

[Redakcja] Serdecznie dziękujemy za udzielone odpowiedzi i życzymy wyłącznie samych sukcesów w wychowaniu swoich córek 🙂  „

[Wojtek Łuszczykiewicz] DZIĘKUJĘ 😉

Wojtek Łuszczykiewicz (ur. 28.02.1979 w Łodzi), wokalista grupy „Video”, kompozytor, dziennikarz, autor tekstów i piosenek. Wybrany artystą roku 2012 – przez Viva Comet. Najbardziej popularne i znane single to „Bella” i „Soft” z 2008 roku, „Fantastyczny Lot”, „Szminki Róż” oraz „Papieros” i „Środa Czwartek” z 2011.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij