Pies wspaniały przyjaciel dla naszego dziecka

Dodano: 06 maja 2015r.

Wcześniej czy później każdego rodzica czeka to samo: nasze dzieci zaczną domagać się własnego zwierzaka. Jaki pupil będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem? Mimo popularności chomików, świnek morskich oraz królików, a dalszym ciągu najchętniej decydujemy się na psy.

JR_pies_kleszcze

Zwierzę w domu to bardzo dobry pomysł. Jeśli tylko mamy czas, miejsce oraz środki, by zapewnić pupilowi dobre warunki pobytu w naszym domu, może się on okazać cennym wsparciem w naszej codziennej pracy wychowawczej. Pies nie może być traktowany jak nowa zabawka, lecz jako członek rodziny, o którego trzeba zadbać. Zwierzęta uczą zatem naszych milusińskich tak ważnych rzeczy, jak opiekowanie się słabszymi. Dziecko szybko uczy się, jak wywiązywać się ze swych nowych obowiązków, może się też cieszyć obecnością przyjaciela, który zawsze znajdzie czas na wspólną zabawę. Pies bawi, ale i sam wymaga. Zmusza do ruchu na świeżym powietrzu, skutecznie odciągając nasze dzieci od komputerów i telewizorów. To tylko największe zalety związane z posiadaniem psa. Warto jednak pamiętać, że pies przebywający w towarzystwie dziecka musi być psem łagodnym oraz zdrowym. O czym powinniśmy pamiętać w chwili, gdy sprowadzamy do naszego domu nowego lokatora?

 

Rasy przyjazne maluchom

Nie każdy pies nadaje się na towarzysza dziecięcych zabaw. Wprawdzie istotne znaczenie ma tu podejście właścicieli do psa, jednak wybierając pupila dla dziecka warto postawić na te rasy, które cieszą się opinią wyjątkowo łagodnych i przyjacielskich. Wielu z nas przy wyborze psa kieruje się jego gabarytami i wychodzi z założenia, że im mniejszy pies, tym bezpieczniejsze będzie nasze dziecko. A przecież i pekińczyk może dotkliwie pokąsać dokuczającego mu malucha. Wbrew pozorom najbardziej wyrozumiałymi, cierpliwymi i towarzyskimi psami okazują się przedstawiciele tych większych ras. Labradory, golden retrievery i owczarki to wierni przyjaciele i niezastąpieni sojusznicy dziecięcych zabaw. Nie bez powodu to właśnie one odgrywają tak ważną rolę w coraz popularniejszej dogoterapii. Pamiętajmy też, że wiernością oraz ogromną cierpliwością wykazują się kundelki, o których nie powinno się zapominać.

 

Zdrowy pies – podstawa bezpieczeństwa naszego dziecka

Bez względu na to, jaką rasę wybierzemy, musimy zadbać o higienę oraz o zdrowie psa. Odrobaczanie w przypadku szczeniąt, szczepienia przeciwko wściekliźnie oraz nosówce to podstawa. Poważnym problemem mogą się też okazać pchły oraz kleszcze. Często są one przyczyną poważnych chorób, na które zapada nasz pupil, a i zabawa dziecka z psem zaatakowanym przez pasożyty nie jest najlepszym pomysłem. Warto więc i kleszcze, i pchły w porę zwalczać odpowiednimi środkami, jak np. krople Frontline Combo. Pamiętajmy, by były to środki nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne – zarówno dla zwierzaka, jak i dla człowieka. Malucha nie powstrzymamy przecież przed głaskaniem swego ulubieńca, zatem stosowane tu preparaty nie mogą stanowić nawet minimalnego zagrożenia dla dziecka.

 

Wybór odpowiedniej rasy oraz troska o zdrowie psa to podstawa dla tych rodziców, którzy swe dziecko chcą uszczęśliwić pupilem. Dzięki temu nasza pociecha będzie mogła się zdrowo rozwijać, a jednocześnie – zdobywać wiele cennych umiejętności. Nikt bowiem nie nauczy małego człowieka odpowiedzialności tak szybko, jak pies.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij