Maluchy na dużej scenie

29 stycznia 2011 roku w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej przedszkolaki z bielańskiego przedszkola Zielona Ciuchcia wystawiły dwa przedstawienia: ”Piraci” oraz „ Dziewczynkę z zapałkami”.

Przedstawienie w formie bajki muzycznej pt. „Dziewczynka z zapałkami” zaprezentowane przez grupę 6 – latków, przygotowane zostało na motywach baśni najbardziej znanego baśniopisarza H. Ch. Andersena. Przedszkolaki z bielańskiej Zielonej Ciuchci były bardzo przejęte treścią i przesłaniem historii. Wrażenia artystyczne potęgowała subtelna choreografia do utworów A. Vivaldiego oraz wyjątkowa scenografia.

„Po raz drugi udało się wystawić spektakl na dużej scenie i z ogromną satysfakcją mogę powiedzieć, że tego rodzaju przedstawienia teatralne dają wiele radości i satysfakcji dzieciom, a także dostarczają wzruszeń ich rodzicom oraz dziadkom. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w przedstawieniu. Nowe doświadczenie oswaja dzieci przed występami publicznymi, rozwija w ich aktywność twórczą, pomaga zrozumieć otaczający świat, rozbudza pozytywne myśli i emocje”. – mówi Agata Wawer, założycielka Zielonej Ciuchci na Bielanach.
Drugie zaprezentowane przedstawienie to „Piraci”, które wystawiły dzieci z grupy 5 –latków. Zabawne piosenki o piratach zostały zaczerpnięte z kilku bajek i opowieści dla dzieci. Chłopcy w strojach piratów i dziewczynki jako syreny, wspaniale prezentowali się na scenie i z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role.

Dumni rodzice, babcie i dziadkowie ze wzruszeniem oklaskiwali wspaniały występ.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij