„Kup bilet dla dzieciaka” – wyjątkowa akcja charytatywna

„Kup bilet dla dziecka” – to akcja charytatywna Wrocławskiego Teatru Lalek oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu, która ma na celu wsparcie dzieci z placówek opiekuńczych, rodzin zastępczych i wielodzietnych.

 

Plakat Kup Bilet Dzieciakowi, Teatr Lalek Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek od kilku lat aktywnie działa na rzecz pomocy małym wrocławianom, których rodziców nie stać na wyjście do teatru. Dzięki temu przedstawienia całkowicie bezpłatnie obejrzało w sumie 2 500 dzieci, z czego 1900 tylko w ostatnim sezonie 2009/2010. Ponadto przed każdą premierą Teatr zaprasza na próby generalne podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) oraz fundacji opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi.

 

Kolejnym krokiem w pomocy potrzebującym dzieciom jest akcja „Kup bilet dzieciakowi!”. Dzięki niej każdy z nas może ofiarować jakiemuś maluchowi wiele radości i niezapomnianych przeżyć.

Koszt jednego biletu to 20 zł,a darczyńca może zaprosić dowolną liczbę małych widzów.

Gdzie kupić bilet?

Tutaj szczegóły i numer konta http://www.teatrlalek.wroclaw.pl/index.php/kup-bilet-dla-dzieciaka

 

Projekty pomocowe skierowane do tych dzieci w dużej części zogniskowane są wokół ich potrzeb materialnych. Tymczasem nie mniej ważne są potrzeby niematerialne, na zaspokojenie których także często brakuje środków. Opiekunowie zastępczy czy placówki opiekuńcze zwykle mają skromne środki materialne i często nie mają możliwości dostępu i skorzystania z dodatkowych form spędzania czasu wolnego, jakim jest np. wyjście do teatru, kina czy muzeum. Tymczasem kontakt ze sztuką stwarza dzieciom ogromne możliwości pozytywnego wpływu na rozwój dziecka w sferze emocjonalnej, poznawczej, wychowawczej. Udział w spektaklach teatralnych uruchamia wyobraźnię, zaspokaja potrzebę twórczego działania i podnosi poczucie własnej wartości.

– dodają organizatorzy

Ponizej wizyta dzieci w teatrze dzięki akcji „Kup bilet dla dzieciaka”.

Redakcja JestemRodzicem.pl objęła włączyła się do akcji i objęła patronatem akcję! Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij