Ferie zimowe – czas dla dziecka i rodzica

Dodano: 26 stycznia 2015r.

Tagi: , , ,

Okres ferii zimowych, to czas, który musimy dobrze zoorganizować dla naszych pociech. Rodzicie powinni zastanowić się, jak podzielić obowiązki w domu, żeby dobrze zaplanować czas zimowego odpoczynku. W artykule znajdziecie Państwo kilka inspiracji, jak spędzić te dwa tygodnie wolnego. 

Child cutting out scissors paper.

Pogoda za oknem nie dopisuje, więc śnieżne szaleństwo na świeżym powietrzu całkowicie odpada w tym roku. Jeżeli mamy taką możliwość możemy zoorganizować wyjazd dla naszych dzieci na ferie w góry, gdzie zaznają białego szaleństwa na stoku. Jeśli jednak z jakiś przyczyn wyjazd nie wchodzi w grę, Istnieje wiele innych opcji na produktywne spędzenie czasu w mieście. Pamiętajmy, że wolny czas od szkoły powinien być oderwaniem od codzienności, zaczerpnięcia chwili relaksu oraz zabawy.

Półkolonie i zabawy w domu

Półkolonie to świetne rozwiązanie, kiedy rodzice nie mogą pozwolić sobie na urlop, a w pobliżu nie ma babci, która mogłaby zajmować się pociechami do południa. Wolne od szkoły, to też doskonała okazja, żeby odkurzyć schowane pod łóżkiem gry planszowe lub puzzle. W ruch powinny pójść wszystkie farby, kredki, flamastry, plasteliny, modeliny i wszystko inne co umili nam wspólnie spędzony czas w domu. Musimy być kreatywni, jeżeli nie mamy możliwości wyjazdu z miasta. Planujmy każdą godzinę, przypomnijmy lub nauczmy nasze dzieci gry “Państwa i Miasta”, czy “Statki”. Nie tylko gry na komputerze, czy tablecie sprawiają frajdę.

Co się dzieje w naszym mieście?

W Miejskich Domach Kultury często organizowane są przeróżne atrakcje tj. zajęcia taneczne, warsztaty plastyczne, karaoke, gry w szachy, projekcje bajek i filmów. Organizowane są też wycieczki do pobliskich muzeów, czy też zwiedzanie jednostek straży pożarnej i policji.  Miejskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapewnią naszym pociechom grę w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz pływanie. Dla starszych również znajdzie się wiele atrakcji, m.in. warsztaty fotograficzne, telewizyjne oraz teatralne. Przejrzyjcie także repertuary lokalnych kin i teatrów, wiele z nich organizuje seanse i spektakle w godzinach rannych, specjalnie dla dzieci i młodzieży.

Niech wasze pociechy zrobią coś czego nie robią na co dzień.  Niech ten czas, którego zawsze tak brakuje będzie teraz poświęcony dzieciakom. Nigdy nie przestajemy pracować nad wspomnieniami, a te zdobyte w dzieciństwie są najbogatsze i wspominane przez całe życie.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij