Wzrost zapotrzebowania na miejsca w przedszkolach w czasach, gdy coraz więcej par decyduje się na posiadanie jednego dziecka.

Dodano: 23 września 2014r.

Tagi: ,

W mediach nie raz słyszymy, że kolejne kilkaset dzieci nie znalazło dla siebie miejsca w przedszkolu publicznym. Może nam się wydawać to dosyć dziwne, gdy zestawimy to sobie z informacją o panującym w naszym kraju niżu demograficznym i tzw. starzeniem się społeczeństwa. Paradoksalnie wszystkie te trzy zjawiska faktycznie mają miejsce.

Dzieci w przedszkolu

Współczesny model rodziny

Sytuacja taka spowodowana jest całkowitą zmianą stylu bycia dzisiejszej rodziny. Mamy coraz więcej pracujących zawodowo mam, przez co zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach wciąż rośnie. Wzrost wieku emerytalnego dodatkowo powoduje, że dziadkowie często jeszcze są osobami pracującymi, dlatego kolejna opcja opieki nad naszymi pociechami umyka. Często też spotykamy się z taką sytuacją, że młode małżeństwa wyjeżdżają do większych miast w poszukiwaniu zatrudnienia, przez co nawet niepracujący dziadkowie mogą rzadko być dla nich pomocni, ponieważ są zbyt daleko.

 

Dodatkowe wymagania współczesnych rodziców

Coraz cięższe czasy dodatkowo powodują, że zwiększają się także wymagania rodziców w związku z edukacją ich dzieci. Pragną jak najszybciej wykształtować w nich nowe umiejętności, by zapewnić im w przyszłości edukację na jak najwyższym poziomie. W związku z ambicjami rodziców, wzrastają także wymagania względem pedagogów i właściwej oferty edukacji dzieciaków. Oferta poszczególnych przedszkoli często się poszerza, przez co możemy spotkać się z wieloma na prawdę atrakcyjnymi ofertami edukacyjnymi dla naszych maluchów.

 

Wciąż wzrastająca atrakcyjność ofert przedszkoli niepublicznych

Pedagodzy coraz bardziej starają się sprostać oczekiwaniom rodziców, powstaje wiele ciekawych ofert, w których możemy znaleźć poza zajęciami podstawowymi, zajęcia dodatkowe. Pedagodzy starają się, aby dzieci jak najwięcej wyniosły z nauki, którą jej przekazują. Powstaje wiele dodatkowych zajęć, jak np. tańce, balet, nauka języka, czy muzyki. Lekcje takie rozwijają umysł dziecka i pozwalają na jego rozwój. Przykładowo możemy przytoczyć Angielsko-Polskie przedszkole muzyczne Zebra.

 

Oferta takiego przedszkola

Na przedszkole-zebra.pl znajdujemy ofertę, w której poza zajęciami podstawowymi mamy ofertę zajęć dodatkowych, m.in. z zakresu muzyki, gry na instrumentach, gier matematycznych, gimnastyki, sportu i sztuki. Tego typu zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem rodziców, ponieważ rozwijają umysły dzieci i kształtują ich zainteresowania. W związku z ciągłym brakiem czasu współczesnych rodziców dla swoich dzieci, oferta kompleksowej nauki wraz z zajęciami dodatkowymi, często cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

 

Sposoby nauki dzieci

Najczęściej stosowany sposób, to nauka poprzez zabawę. Do tego jednak trzeba wykształconych pedagogów z bardzo dobrym podejściem do dzieci. Wtedy taka nauka ma sens i może przynieść wiele dobrego. Przedszkole Piaseczno-Józefosław-Raszyn Zebra zatrudnia najlepszych pedagogów, weryfikowanych poprzez długotrwały proces rekrutacji. Kadra przede wszystkim stara się jak najbardziej rozwinąć umysły swoich podopiecznych i dodatkowo sprawić, by nauka stała się dla nich przyjemna. W celu uzyskania większej ilości informacji warto zajrzeć na: http://przedszkole-zebra.pl/.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij