Wakacje w mieście – Dzierżoniów

Dzierżoniowskie instytucje i organizacje zapraszają wszystkie dzieci w okresie od 2 lipca do 31 sierpnia – na wspólne wakacje w mieście!

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury tradycyjnie przygotował w tym roku dla najmłodszych wycieczki, atrakcje kinowe i spektakl.

1. Wycieczki: 

Zbiórka przed każdą wycieczką pod DOK-iem o godz. 8.45. Wyjazd o godz. 9.00. Zapisy do 2 lipca.

6 lipca – SOBÓTKA-ŚLĘŻA 

W programie: Przejazd do Sobótki i zwiedzanie Muzeum Ślężańskiego, wejście na szczyt Ślęży przez Wieżycę (wieża widokowa), zejście do Przełęczy Tąpadła.

9 lipca – ZAMEK W BOLKOWIE, KOLOROWE JEZIORKA MARCISZÓW

W programie: zwiedzanie zamku i wystaw czasowych, spacer wokół dawnych sztolni w skałach otaczających Ciechanowice (kolorowe jeziorka).

25 lipca – SZKLARSKA PORĘBA 

W programie: Dino Park – zwiedzanie ścieżki edukacyjnej i wioski indiańskiej, plac zabaw, Wodospad Podgórnej, zwiedzanie miasta.

2. Spektakl 

27 lipca, godz. 10.00 – „Atak clownów” – przestawienie Teatru na Walizkach z Wrocławia. Spektakl tworzą komediowe scenki fabularne, estradowe i interakcyjne. Widzowie zobaczą dowcipny pokaz iluzji, żonglerkę, a także pantomimiczne scenki zatytułowane „Balonik”, „Cukierek” i „Salon gier”.

3. Wakacje z Kinem „Zbyszek” 

Począwszy od 9 sierpnia w każdy czwartek miesiąca (9, 16, 23 i 30) wyświetlane będą dwa cykle filmów – o godzinie 11.00 i 20.00. Pierwszy będzie skierowany do młodszych odbiorców, drugi zaś do młodzieży i dorosłych.

9 sierpnia, czwartek 

11.00 – „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”

20.00 – „Wilcze echa”

16 sierpnia, czwartek 

11.00 – „Szatan z siódmej klasy”

20.00 – „Aria dla atlety”

23 sierpnia, czwartek 

11.00 – „I ty zostaniesz Indianinem”

20.00 – „Agent nr 1″

30 sierpnia, czwartek 

11.00 – „Wyspa złoczyńców”

20.00 – „Rozwodów nie będzie”

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. K. K. Baczyńskiego, Oddział Dziecięcy, Rynek 2 zaprasza na cykl zajęć komputerowych, filmy i pogadanki do Filii i Czytelni Multimedialnej przy ul. Sikorskiego 2.

1. Zajęcia komputerowe 
Od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 15.00, w czwartki od godz. 9.00 do 12.00. 19 lipca konkurs „Plac zabaw”, 26 lipca konkurs „EURO 2012”.
2. Filmy niespodzianki 
We wtorki, środy i czwartki o godz. 11.00. W czwartki po filmie pogadanki i konkursy rysunkowe.


Caritas Diecezji Świdnickiej – Świetlica Środowiskowa
, ul. Kilińskiego 8: Bezpłatne półkolonie dla 15 dzieci w wieku 7-15 lat z drugim śniadaniem i obiadem dla uczestników. Zajęcia w godz. od 9.00 do 15.30 od 1 do 14 sierpnia. Zainteresowani mogą zapisać się do Świetlicy Środowiskowej, co umożliwi im udział nie tylko w wakacyjnych półkoloniach, ale także zajęciach świetlicowych w trakcie roku szkolnego. Ośrodek Sportu i Rekreacji: Dzieci i młodzież z Dzierżoniowa korzystająca ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie może korzystać codziennie od 22 czerwca do 31 sierpnia w godzinach od 10.00 do 19.00 z bezpłatnego wejścia na basen kąpielowy odkryty w czasie wakacji. Bilety wstępu wydawane będą przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie, ul. Krasickiego 25. Na ten cel przeznaczonych zostało 600 biletów. 100 biletów trafiło do dzieci z Domu Dziecka w Dzierżoniowie.
W trakcie półkolonii przewidziano zabawy, gry, zajęcia twórcze i sportowe, pogawędki i rozmowy, a także wycieczki do Zagórza Śląskiego, do Świdnicy oraz wyjścia na basen.


Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij