V Marsz Mężczyzn we Wrocławiu

Dodano: 25 października 2014r.

Tagi: , ,

Już 26 października 2014 (niedziela) odbędzie się V Marsz Mężczyzn. Wolni i Odpowiedzialni w Jezusie pod takim hasłem mężczyźnie z Wrocławia przejdą ulicami Wita Stwosza, Bł. Czesława, Oławską oraz Rynku.

Jaka jest Idea Marszu Mężczyzn?

Marsz Mężczyzn ma przede wszystkim na celu jednoczenie i aktywowanie mężczyzn w Kościele Katolickim wokół żywego Jezusa. Misją Marszu jest opowiedzenie się w kluczowych kwestiach życia społecznego w zgodzie z fundamentalnymi dla chrześcijaństwa prawdami moralnymi. Inicjatywa przybrała formę marszu, co dobrze odpowiada męskim potrzebom działania. Marsz ten idzie ulicami Wrocławia, w tym przez Rynek, jako wyraz przekonania, że głoszone poglądy powinny być widoczne w przestrzeni publicznej.

W danym roku podnosimy konkretną kwestię, jasno przedstawioną w Ewangelii, a która często jest atakowana jako przestarzała, niewłaściwa, niepoprawna politycznie, bądź po prostu wyśmiewana. Chcemy pokazać, a jednocześnie umocnić się nawzajem, że jest nas wielu, którzy staramy się żyć zgodnie z naukami Jezusa, zarówno w życiu osobistym, zawodowym, jak i publicznym. Trzeba wyraźnie stwierdzić, że źródłem naszej siły nie jesteśmy my sami, ale żywa relacja z Jezusem – naszym Panem i Zbawcą.

Ramowy plan godzinowy marszu:

13.30 Rozpoczęcie  / Msza św. w kościele św. Elżbiety przy ul. św.Elżbiety 1/4
15.00 uczestnicy Marszu wychodzą z kościoła i idąc ulicami Wita Stwosza, Bł. Czesława i Oławską dochodzą do Rynku. Następnie obchodzą Rynek w około.
16.15 modlitwa uwielbienia oraz błogosławieństwo ks. bp Andrzeja Siemieniewskiego – na placu przy kościele św. Elżbiety

Więcej na oficjalnej stronie Marszu Mężczyzn oraz na facebook.

Przyjdź!

Gdzie: Start Msza św. w kościele św. Elżbiety przy ul. św.Elżbiety 1/4
Kiedy: 26 października 2014, godz. 13.30


V Marsz Mężczyzn we Wrocławiu

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij