Szklanka soku do śniadania – zdrowy początek zdrowego dnia!

Dodano: 01 sierpnia 2014r.

Tagi: , ,

 

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia – aż 90% Polaków zjada je w ciągu tygodnia codziennie. Nie zawsze jednak mamy czas, by zadbać o jego wartości odżywcze. Tymczasem to właśnie ono powinno dostarczać nam witamin i minerałów na cały dzień! Szklanka soku to prosty i smaczny sposób na zdrowe śniadanie dla całej rodziny. 

Tymbark

Zdrowo jak w weekend

Według badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia 45% z nas uważa śniadanie za najważniejszy posiłek w ciągu dnia – większość ankietowanych zjada je codziennie, pomimo porannego pośpiechu. Niestety, często z braku czasu sięgamy po niezbyt zdrowe produkty, mające szybko zaspokoić głód. W weekendy natomiast nasze śniadania są znacznie bardziej zróżnicowane, na stole częściej pojawiają się też uwielbiane przez dzieci soki owocowe. Czy wiesz, że sok na śniadanie z powodzeniem może stanowić jedną z zalecanych pięciu porcji warzyw lub owoców dziennie? Warto zadbać o swoją rodzinę nie tylko od święta, podając pełen witamin sok owocowy, na przykład Tymbark 100% Multiwitamina.

Szklanka soku – zdrowo i szybko

Problemem podczas przygotowywania śniadania w zwykły, pracujący dzień jest najczęściej brak czasu. Przyszykowanie naszych pociech do wyjścia z domu nie należy do łatwych zadań, tak samo jak namówienie ich do zjedzenia czegoś wartościowego. Warzywa i owoce często nie należą do ich ulubionych przysmaków, a ich przygotowanie także wymaga trochę czasu. Szklanka soku 100% stanowi więc idealne rozwiązanie – jest zawsze pod ręką, gotowy do podania, a maluchy lubią jego smak. Pamiętajmy, że serwując codziennie zdrowe śniadanie nie tylko dbamy o kondycję całej rodziny, lecz również wyrabiamy w naszych pociechach odpowiednie nawyki, które na pewno zaprocentują w przyszłości.

Owoce i warzywa – dlaczego warto?

Według ekspertów codziennie spożywać powinniśmy pięć porcji warzyw, owoców lub soków. Każda z nich obniża ryzyko choroby wieńcowej aż o 4%, wiąże się też z wieloma innymi korzyściami. Sok na śniadanie to solidna dawka składników odżywczych, witamin oraz mikro- i makroelementów. Zawiera m.in. przeciwutleniacze, pomagająca w walce z wolnymi rodnikami, a co za tym idzie – zapobiegające wielu chorobom, alergiom i powstawaniu stanów zapalnych w organizmie. Soki są także źródłem zdrowego błonnika, który pomaga regulować trawienie i przeciwdziała częstym u maluchów zaparciom.

Szklanka soku to idealny sposób na super śniadanie, które przypadnie do gustu całej rodzinie. To ważna porcja owoców lub warzyw, łatwo dostępna na co dzień – nie tylko w weekendy.

 

 

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij