Akcja – „Tankujesz. Przewijasz”, czyli w czym jeszcze mogą nam pomóc stacje benzynowe?

Akcja – „Tankujesz. Przewijasz”, czyli w czym jeszcze mogą nam pomóc stacje benzynowe?

Wielu rodziców podróżując ze swoimi maluchami często spotyka się z problemem przewijania swoich dzieci. Nie wszystkie stacje benzynowe gwarantują taką możliwość, a i czystość oraz estetyka znajdujących się tam toalet pozostawia wiele do życzenia. Rodzice są więc zmuszeni do nie komfortowych warunków zmiany pieluszki u swojego maluszka w samochodzie.

Zaistniałą sytuacją zainteresowali się aktywnie działający i sporo podróżujący rodzice z Cieszyna, którzy przy pomocy i współpracy z fundacją „Mama” – zorganizowali akcję: „Tankujesz. Przewijasz.” Kampania ma na celu przekonanie zarządzających koncernami naftowymi, aby wyposażyli swoje stacje paliw w przewijaki. W tym celu została uruchomiona strona na Facebooku, na której każdy rodzic może wyrazić swoją opinię, dodać komentarz i przyłączyć się do akcji. Sprawa przewijaków osiągnęła już spory rozgłos medialny, między innymi organizatorów akcji będzie można zobaczyć 17.01 w programie Dzień Dobry w TVN.

O sam pomysł i jego cel zapytaliśmy jedną z organizatorek akcji  – panią Magdę Mendrek.

[PJ]: Skąd pomysł na akcję „Tankujesz. Przewijasz.”? Czy jest to pomysł zupełnie nowy, czy może znalazły panie inspirację w innym kraju? 

[Magda Mendrek] Pomysł zrodził się podczas tegorocznych wakacji. Podróżując po Polsce z naszymi dziećmi wielokrotnie zetknęliśmy się z niemożnością przewinięcia naszych pociech w trasie. Na stacjach, na których się zatrzymywaliśmy nie było miejsca na zmianę pieluszek. To nas zezłościło ale i zainspirowało do działania.

[PJ] Kiedy będzie można uznać/ kiedy panie uznają, że akcja odniosła sukces?

[Magda Mendrek] Kiedy wszystkie stacje w Polsce zostaną wyposażone w przewijaki. Nie tylko duże stacje przy dużych trasach tranzytowych, ale także w miastach i miasteczkach.

[PJ] Czy po akcji „Tankujesz. Przewijasz.” na stacjach benzynowych przewidują panie zwiększyć zasięg np. na inne miejsca?

[Magda Mendrek] W chwili obecnej chcemy się skupić tylko na stacjach benzynowych. W Polsce jest wiele akcji, które mają na celu poprawienie dostępności miejsc publicznych dla rodziców i dzieci. Do tej pory nie było akcji, która skupiłaby się tylko na stacjach benzynowych. W tej sprawie jest jeszcze dużo do zrobienie i to jest zadanie dla nas.

Więcej informacji na stronie:

http://www.facebook.com/pages/Tankujesz-Przewijasz/215862131815742?

 

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij