Ząbkowanie – korzyści płynące z naturalnego leczenia
Dodano: 10 lipca 2014r.
Ząbkowanie – korzyści płynące z naturalnego leczenia
Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mają pomóc naszym dzieciom, gdy coś im dolega. Coraz większą popularność zaczynają wieść naturalne metody leczenia dzieci, w tym homeopatia. Rodzice obecnie częściej wolą skorzystać z naturalnych lekarstw niż podawać antybiotyki czy inne silne leki.
Homeopatia – co powinniśmy wiedzieć?
- Leczenie homeopatyczne ma na celu wzmocnienie naturalnej odporności organizmu, a co za tym idzie, zminimalizowanie zachorowań w przyszłości.
- Środki homeopatyczne zawierają jedynie składniki pochodzenia naturalnego, jak np. rumianek pospolity, szkarłatkę, rzewień (płyn przeciwbólowy Camilia) lub rumianek pospolity, babkę zwyczajną, sasankę łąkową, węglan wapnia i tłuszcz obojętny (czopki Viburcol).
- Homeopatia wykorzystuje nie tylko zioła, lecz opiera się na stosowaniu różnych substancji naturalnych, również minerałów i surowców pochodzenia zwierzęcego (Oscillococcinum).
- Zasada homeopatii – podobne leczy się podobnym (Hahnemann, twórca homeopatii, badając chininę, odkrył, że to, co wywołuje chorobę, może ją także leczyć). Substancje zawarte w lekach występują w bezpiecznym stężeniu, nie mogą więc wyrządzić szkody nawet malutkim dzieciom.
- Leków homeopatycznych nie można przedawkować, nie mają skutków ubocznych. Stosowanie ich jest zupełnie bezpieczne. Przydaje się u małych dzieci przy bolesnym ząbkowaniu, kolkach, przeziębieniach i odparzeniach pieluszkowych.
- Dzięki rozwiązaniom homeopatycznym wspieramy naturalną walkę organizmu z chorobą lub dolegliwością.
- Minimalizujemy podawanie chemicznych środków leczniczych.
Żel na ząbkowanie z naturalnymi składnikami
Żel na ząbkowanie jest czymś, co sytuuje się pomiędzy lekami naturalnymi a chemicznymi. Żele te zawierają wyciągi z roślin (np. z rumianku) oraz chlorowodorek lidokainy, czyli substancję miejscowo znieczulającą. Dawka lidokainy zawarta w żelach tego typu jest minimalna i zupełnie bezpieczna dla dziecka. Stomatolog Agata Saczywko potwierdza, że lidokaina jest uznawana za najbezpieczniejszy środek znieczulający dla dzieci, dlatego stosuje się ją powszechnie także w znieczuleniach stomatologicznych. Trzeba jednak uważać z ilością żelu, bo przez błonę śluzową dochodzi do dużego jej wchłaniania i istnieje ryzyko przedawkowania.