Ząbkowanie – korzyści płynące z naturalnego leczenia

Dodano: 10 lipca 2014r.

Tagi:

Ząbkowanie – korzyści płynące z naturalnego leczenia

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mają pomóc naszym dzieciom, gdy coś im dolega. Coraz większą popularność zaczynają wieść naturalne metody leczenia dzieci, w tym homeopatia. Rodzice obecnie częściej wolą skorzystać z naturalnych lekarstw niż podawać antybiotyki czy inne silne leki.

radosne zabkowanie

Homeopatia – co powinniśmy wiedzieć?

  • Leczenie homeopatyczne ma na celu wzmocnienie naturalnej odporności organizmu, a co za tym idzie, zminimalizowanie zachorowań w przyszłości.
  • Środki homeopatyczne zawierają jedynie składniki pochodzenia naturalnego, jak np. rumianek pospolity, szkarłatkę, rzewień (płyn przeciwbólowy Camilia) lub rumianek pospolity, babkę zwyczajną, sasankę łąkową, węglan wapnia i tłuszcz obojętny (czopki Viburcol).
  • Homeopatia wykorzystuje nie tylko zioła, lecz opiera się na stosowaniu różnych substancji naturalnych, również minerałów i surowców pochodzenia zwierzęcego (Oscillococcinum).
  • Zasada homeopatii – podobne leczy się podobnym (Hahnemann, twórca homeopatii, badając chininę, odkrył, że to, co wywołuje chorobę, może ją także leczyć). Substancje zawarte w lekach występują w bezpiecznym stężeniu, nie mogą więc wyrządzić szkody nawet malutkim dzieciom.
  • Leków homeopatycznych nie można przedawkować, nie mają skutków ubocznych. Stosowanie ich jest zupełnie bezpieczne. Przydaje się u małych dzieci przy bolesnym ząbkowaniu, kolkach, przeziębieniach i odparzeniach pieluszkowych.
  • Dzięki rozwiązaniom homeopatycznym wspieramy naturalną walkę organizmu z chorobą lub dolegliwością.
  • Minimalizujemy podawanie chemicznych środków leczniczych.

Żel na ząbkowanie z naturalnymi składnikami

Żel na ząbkowanie jest czymś, co sytuuje się pomiędzy lekami naturalnymi a chemicznymi. Żele te zawierają wyciągi z roślin (np. z rumianku) oraz chlorowodorek lidokainy, czyli substancję miejscowo znieczulającą. Dawka lidokainy zawarta w żelach tego typu jest minimalna i zupełnie bezpieczna dla dziecka. Stomatolog Agata Saczywko potwierdza, że lidokaina jest uznawana za najbezpieczniejszy środek znieczulający dla dzieci, dlatego stosuje się ją powszechnie także w znieczuleniach stomatologicznych. Trzeba jednak uważać z ilością żelu, bo przez błonę śluzową dochodzi do dużego jej wchłaniania i istnieje ryzyko przedawkowania.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij