Uwaga! Dziecko w kuchni – kampania „Bezpieczny maluch”!

Wrząca woda, rozgrzany piekarnik, czy ostre noże w szufladzie – to tylko niektóre z zagrożeń czyhających na dziecko w kuchni. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych w ramach kampanii „Bezpieczny Maluch” – IKEA Targówek wspólnie z firmą partnerską Medikurs – organizuje bezpłatne warsztaty, podczas których rodzice dowiedzą się – jak wyeliminować źródła potencjalnych zagrożeń w kuchni oraz poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty odbywają się w dniach: 26 października oraz 10 listopada 2012 roku, w godzinach 15.00 – 20.00 w Dziale Jadalnia, na I piętrze sklepu IKEA Targówek.

Nie podwórko, ale dom jest miejscem, w którym dochodzi do największej liczby wypadków wśród najmłodszych. Jak pokazują statystyki, aż 40% niebezpiecznych dla dzieci sytuacji powstaje w domu. Na urazy najbardziej narażone są maluchy do 5 roku życia. W tym okresie dzieci są bardzo ciekawe świata,wszystkiego chcą dotknąć, a jednocześnie brakuje im zdolności przewidywania następstw działań.Kuchnia jest szczególnym miejscem, gdzie znajduje się najwięcej zagrożeń. Warto więc dowiedzieć się – jak uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw i stworzyć bezpieczną dla dziecka przestrzeń. Organizowane bezpłatne warsztaty „Bezpieczna kuchnia i pierwsza pomoc w stanach nagłych u dzieci” mają na celu wesprzeć rodziców oraz opiekunów w bezpiecznym i zdrowym wychowaniu dziecka. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, o czym warto pamiętać, przygotowując dom i kuchnię na nadejście małego mieszkańca. Dodatkowo każdy będzie mógł wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia u dzieci. Prowadzone przez wykwalifikowanego ratownika medycznego praktyczne zajęcia pozwolą rodzicom opanować zasady udzielania pierwszej pomocy dziecku w stanach nagłych takich jak: oparzenia, zachłyśnięcia, urazy i utrata przytomności.
Wystarczy chwila nieuwagi, aby maluch znalazł się w niebezpiecznej sytuacji. Wielu wypadkom można zapobiec dzięki starannemu planowaniu, lub przez podjęcie prostych środków ostrożności.

Bezpłatne warsztaty „Bezpieczna kuchnia i pierwsza pomoc w stanach nagłych u dzieci” odbędą się: 26 października oraz 10 listopada, w godzinach 15.00 – 20.00 w Dziale Jadalnia na I piętrze sklepu IKEA Targówek.

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij