Ocal czyjeś życie i oddaj swoja krew.

Dodano: 30 czerwca 2013r.

Tagi: , , , , ,

Oddaj krew – podaruj życie” to akcja, w której każdy może wziąć udział i wspomóc innych w walce o zdrowie lub życie – oddając swoją krew. Wszyscy, którzy chcą to uczynić będą mieli ku temu okazję w poniedziałek 1 lipca, gdzie od godziny 10:00 do 14:00 na parkingu przed IKEA Targówek w specjalnym autobusie medycznym będzie można podzielić się najcenniejszym darem życia. Akcja została zorganizowana, aby wspomóc leczenie Małgosi, która w oczekiwaniu na przeszczep nerki potrzebuje regularnych transfuzji krwi. Niestety z powodu ogromnych jej niedoborów w stacjach krwiodawstwa, szpital nie dysponuje wystarczającą ilością krwi, a stan zdrowia
Małgosi stale się pogarsza. Chcąc pomóc swojej koleżance z pracy, IKEA zwraca się do mieszkańców stolicy z prośbą o oddanie tego drogocennego płynu. Każdy kto będzie chciał pomóc będzie mógł oddać krew w specjalnym autobusie medycznym.

Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. W dniu oddania krwi należy zjeść obfite śniadanie i wypić dużą ilość płynów. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się z kolei od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, m.in. aspiryny. Aby móc oddać krew, trzeba również posiadać przy sobie dowód osobisty.

Kiedy: 1 lipca, od godziny 10.00 do 14.00
Gdzie: parking IKEA Targówek, ul. Malborska 51, Warszawa

 oddaj krew

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij