Listopadowe szaleństwa na świeżym powietrzu!

Dodano: 04 listopada 2011r.

Tagi:

Kończy się piękna i złota jesień, już za kilka dni opadną ostatnie liście, zrobi się szaro, dużo chłodniej i zimowe spacery już nie będą miały tak kolorowego tła. Warto więc wykorzystać ten barwny krajobraz i poszaleć trochę z maluchem – w jesiennych liściach podczas spaceru.

Z każdej takiej przygody w parku, można zabrać ze sobą mnóstwo ciekawych pamiątek i wykorzystać je podczas późniejszej zabawy w domu. Z kolorowych liści, bez względu na to czy są już uschnięte czy jeszcze mokre,  można zrobić prześliczny bukiet do wazonu. Piękne są także kolorowe wyklejanki z liści, kory, patyczków, które można przymocować do kartki za pomocą taśmy klejącej oraz  szyszki, które przykleimy do papieru wykorzystując plastelinę. Pozwólmy dziecku także na zabawę kolorowymi farbami. Przyniesione liście można pomalować i zrobić z nich pieczątki, można je także odrysować i stworzyć w środku jakiś własny obrazek. Z całą pewnością dziecko będzie miało pełno własnych pomysłów – jak wykorzystać cenny łup, który został pozyskany w czasie spaceru. Chętnie poznamy kreatywne możliwości Waszych dzieci, o których możecie do nas napisać.

Do niezapomnianych będzie także należała zabawa, w której maluchy będą mogły rzucać zebraną kupką liści w rodziców, a także podrzucać liście do góry – warto wtedy zabrać ze sobą aparat i zrobić maluchowi zabawną, jesienną sesję zdjęciową!
Dobrym pomysłem może okazać się zabawa w „Jedz na zdrowo – kolorowo!”. Barwy jesiennych liści to także odcienie sezonowych owoców i warzyw. Zebrane ze spaceru liście można ułożyć obok wybranych smakołyków, a następnie zachęcić dziecko aby połączyło je ze sobą na zasadzie kolorowych podobieństw. Jeżeli maluchowi spodoba się zabawa – można spróbować przemycić mu do brzuszka trochę nowych smaków – zaangażowane w zabawę dziecko zapomni, że ma w zwyczaju grymasić podczas jedzenia, które stanowi teraz przedmiot zabawy!

Podczas listopadowego spaceru można dziecku pokazać – na czym polega zmienność pór roku. Jesień to doskonały czas, żeby wytłumaczyć jak przyroda przygotowuje się do zimy. W parku można spotkać gromadzące jesienne owoce wiewiórki oraz ptaki, które rozrzucają wokół i rozłupują w ten sposób orzechy! Można opowiedzieć ciekawą bajkę o porach roku, które są siostrami i muszą się wymieniać swoim panowaniem w świecie przyrody, o tym jak kolorowe liście, które opadają, pomagają swoim drzewom „zapaść w sen zimowy”, a coraz niższa temperatura – jest zwiastunem zbliżającej się Królowej zimy.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij