Jak przekonać dziecko do wizyt u dentysty?

Dodano: 10 września 2014r.

Tagi: , ,

Jak przekonać dziecko do wizyt u dentysty?

Każdy z nas w dzieciństwie bał się dentysty – nie ma więc co się dziwić naszym dzieciom, które również nie darzą zbytnią sympatią tego lekarza. Mimo że techniki dentystyczne i wystrój gabinetu uległy bardzo dużym zmianom od czasów, kiedy to my byliśmy dziećmi, to jednak nadal trudno jest przekonać malucha do słuszności wizyty u stomatologa. Wizyty, która powinna przebiegaćcałkowicie bezstresowo i w przyjemnej atmosferze. Jak można o to zadbać?

wizyta u dentysty

dziecko

O zdrowie dziecka trzeba walczyć

Regularne wizyty u stomatologa od najmłodszych lat to jedna z podstawowych metod zapobiegania wszelkim schorzeniom zębów i dziąseł. Pozwalają one w porę wykryć zagrożenie i szybko wdrożyć odpowiednie leczenie, które zapobiegnie wypadnięciu zęba i rozprzestrzenieniu się stanu zapalnego na resztę organizmu – od zdrowia zębów zależy m.in. kondycja naszego serca, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę.

Badania pokazują, że na problemy z dziąsłami skarży się obecnie aż 42 proc. dorosłych Polaków. Są to przeważnie osoby, które w młodości nie wyrobiły sobie nawyku odpowiedniego dbania o zęby, co niestety przyczyniło się do chorób w wieku dorosłym.

Jak zachęcić malucha?

Kluczową kwestią, o którą należy zadbać, jest wybór nowoczesnego gabinetu dentystycznego. Takiego, który nie będzie straszył dziecka wystrojem i zatrudnia wysokiej klasy specjalistów używających nowoczesnego sprzętu. Oczywiście, największa część sukcesu zależy od umiejętności samego lekarza, jednak użyte narzędzia i techniki również nie są tutaj bez znaczenia. Trzeba pamiętać, że wiele nowinek technicznych w dziedzinie stomatologii ma na celu właśnie zmniejszenie uciążliwości zabiegów, co wpływa na komfort oraz skrócenie wizyty – warto więc z tego skorzystać.

Poza tym, należy także kierować się podejściem lekarza do pacjenta. O tym najczęściej można przekonać się „ze słyszenia” lub czytając opinie, krążące na przykład po internetowych forach. Stomatolog powinien zdawać sobie sprawę, jakie uczucia budzi w małych pacjentach i musi umieć te obawy przemienić w zaufanie i miłą atmosferę. Jak tłumaczą specjaliści z www.stomatolog-ostroda-ilawa.pl, przed właściwą wizytą u lekarza, dobrze jest zapoznać dziecko z wystrojem gabinetu i narzędziami, którymi on dysponuje. Maluch bowiem o wiele mniej będzie obawiał się tego, z czym został już wcześniej zaznajomiony.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij