Strefa dla dzieci na Jarmarku Św. Jacka.

Dodano: 15 sierpnia 2014r.

Tagi: , , ,

Kolorowa i pełna niespodzianek Strefa Dziecka współorganizowana z Fundacją Sto Pociech powstanie podczas Jarmarku Św. Jacka w dniach 15-17 sierpnia. Na rodziców czeka kawa i pyszne ciasta oraz tarty w kawiarni, a na dzieci ogród pełen niespodzianek. Najmłodsze dzieci – w wieku 0-3 lat mogą bezpiecznie pobawić się podczas akcji figle-migle w sali zabaw.

Św. Jacek

Ramowy program Strefy Dziecka Jarmarku św. Jacka:

15 sierpnia – Leżakowanie na trawie.

  • Fundacja Sto Pociech otwarta dla wszystkich gości Jarmarku w godz.10-19. Zapraszamy na spontaniczne pikniki, kawę na tarasie i orzeźwienie przy spryskiwaczu w ogrodzie. Możliwość zapoznania się działalnością Fundacji

16 sierpnia – dzień dedykowany małym odkrywcom.

  • 11.00 – 14.00 dzieci powyżej piątego roku życia pod opieką rodziców mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów organizowanych przez ekspertów z fundacji Sto Pociech. Podczas akcji „Sztuka jak- to- zrobić” swoje drzwi otworzą artystyczne pracownie: aromaciarza ilustratora książek, projektanta ogrodów i twórcy mozaiki. Dzieci dowiedzą się, czy kolory pachną, zmienią się nie do poznania, wykonają własną książeczkę w technice pop-up, czy też stworzą wielobarwne mozaiki i kwiatowe wzory.
  • 11:00 – 14:00 w ogrodzie fundacji młodsze dzieci (3-5 lat) będą mogły uwolnić swoje emocje przez artystyczne zabawy z farbą oraz gry i zabawy ruchowe. Specjalnie dla nich stworzony zostanie zaułek impresjonistów, gdzie na płótnie spróbują swoich sił jako mali malarze. Z pomalowanego przez nie materiału powstaną torby, które za rok będzie można nabyć na Jarmarku św. Jacka. W kąciku abstrakcyjnym powstaną prace wykonywane techniką action painting – czyli rzut farbą na papier. Każde stanowisko zaopatrzone będzie w wodę i mydło, aby od razu zmyć z siebie radosne efekt tej twórczości. Mimo wszystko organizatorzy ostrzegają – dzieci mogą się pobrudzić. W ogrodzie nie zabraknie też zabaw ruchowych i konkursów sportowych.
  • 15.00-19.00, ogrodem fundacji Sto Pociech zawładną afrykańskie rytmy. Fundacja Kasis założona w 2011 roku przez Szymona Hołownię zaprosi najmłodszych do zapoznania się z sytuacją ich kolegów i koleżanek z Zambii. Będzie można stworzyć dla nich kartki z życzeniami, nauczyć się zambijskiego języka nanya i na własne oczy zobaczyć Kasisi.
  • 16.00 zaplanowano interaktywne połączenie z Szymonem Hołownią prosto z Kasisi.
  • 18.00 wyświetlonych zostanie kilka ciekawych filmów o życiu w Kasisi.

Jarmark

17 sierpnia – ostatni z dzień Jarmarku św. Jacka i Strefy Dziecka.

  • Spacerowicze przeniosą się do średniowiecza za sprawą najnowszej książki Zofii Staneckiej „Domino i Muki.Po drugiej stronie czasu”. W samo południe odbędzie się pierwsze czytanie na trawie fragmentów powieści, a zaraz po nim warsztat plastyczny związany z postacią św. Wojciecha, jednego z bohaterów książki.
  • 16.45 Fundację Sto Pociech odwiedzą specjalni goście – rycerze z Wszechnicy Szermierczej. Zaprezentują oni walkę na miecze, do czego zachęcą też najmłodszych – każdy śmiałek będzie mógł zmierzyć się w walce na bezpieczny miecz treningowy. Średniowiecznym atrakcjom będą także towarzyszyć stoiska malowania na ciele biżuterii z epoki, pracownia herbów oraz koron i fantazyjnych, makaronowych ozdób.

Sto Pociech Fundacja

Organizatorzy przypominają że podczas zabawy w Strefie Dziecka dzieci pozostają pod opieką rodziców i uczestniczą w zabawach pod ich troskliwym okiem. Fundacja każdego dnia Strefy Dziecka zaprasza także do kawiarenki otwartej w godzinach 10.00-19.00

Kiedy: 15-17 sierpnia.
Gdzie: Ogród klasztoru św. Jacka, przy ul. Freta 23/23a, Warszawa.
Cena: Bezpłatnie.

 

 

 

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij