Rodzinne spotkanie na „Forum Rodziny „.

Forum rodziny to spotkanie, na które organizatorzy zaplanowali ponad 20 warsztatów dla matek, ojców, maluchów i nastolatków, wykład na temat dojrzewania i debatę o polityce prorodzinnej we Wrocławiu. W trakcie debaty zostanie poruszona tematyka kierunku zmian polityki prorodzinnej we Wrocławiu. O tym, jaka ona jest  i co jeszcze można w niej zmienić wspólnymi siłami, porozmawiają eksperci i przedstawiciele wrocławskich instytucji oraz organizacji. Spotkanie poprowadzi Rzecznik ds. Rodziny Urzędu Miejskiego, dr Dariusz Szrejder.

bezpłatne warsztaty

Jak być dobrym rodzicem

Zaplanowane zajęcia:

  1. Warsztaty dla rodziców, dzieci i dorastającej młodzieży od godziny 10:00 do 16:00. To wyjątkowa okazja, by zmierzyć się z problematycznymi sytuacjami, które spotykają rodziców codziennie. Dzięki tak skonstruowanemu programowi w zajęciach mogą brać udział całe rodziny, podczas gdy dzieciom zapewniona zostanie opieka i zajęcia animacyjne.
  2. Inaugurujący wykład o dorastających dzieciach i o tym, jak z nimi wytrzymać poprowadzi Michał Pozdał, psychoterapeuta SWPS. Wśród zajęć dla rodziców znalazły się min. warsztaty radzenia sobie z emocjami, temat obalania mitów i pokazywania faktów dotyczących gier komputerowych w świecie dzieci, rodzicielstwa w social mediach (o relacjach z dzieckiem na portalach społecznościowych) oraz specjalnie dla ojców – rozmowa o tym, jak być jednocześnie zapracowanym i zaangażowanym tatą.
  3. Dla młodzieży przygotowano warsztaty o wyborze przyszłej drogi życiowej i zawodowej, tajemnic piramidy żywieniowej, depresji w okresie dojrzewania, sztuce rozmawiania z bliskimi osobami, koncentracji na własnym wyglądzie i byciu popularnym wśród rówieśników.

Podczas spotkań z młodymi ludźmi prowadzący postarają się wspólnie z uczestnikami odpowiedzieć na pytania, czy uroda ułatwia życie, czy bycie innym jest gorsze oraz jak rozmawiać o miłości. W tym samym czasie rodzice będą mogli więcej dowiedzieć się o stereotypach i uprzedzeniach, o tym jak pomóc dziecku, gdy doświadcza dyskryminacji i jak podjąć współpracę, aby dziecko lepiej radziło sobie w szkole – mówi Patrycja Sobczak.

Kiedy: 30 sierpnia
Gdzie: SWPS przy ul. Ostrowskiego 30b Wrocław
Cena: Bezpłatne. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy do 27 sierpnia wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie organizatora.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij