4. Festiwal muzyki współczesnej dla dzieci „Warszawska Jesień”.

Związek Kompozytorów Polskich zaprasza w dniach od 19 do 27 września na 4. Festiwal muzyki współczesnej dla dzieci „Mała Warszawska Jesień”.

warszawska jesień

W programie:

 • Muzyczna dorożka i Orkiestra kukułek Erwin Stache. Instalacje dźwiękowe, dostępne do 28 września, od 9.00 do 20.00. Jak stukają koła dorożki i jak brzmi zegar z kukułką, gdy wybija pełną godzinę. Czy dorożki i zegary, które są w parku tak właśnie brzmią? Uczestnicy przekonają się, co może wyczarować artysta o wielkiej wyobraźni muzycznej i poczuciu humoru.

  Gdzie: 19 września godz. 17.00 wernisaż, Park Rzeźby w Królikarni, ul. Puławska 113 a.

 • Słuchodrzewisko, Artur Zagajewski...performance muzyczny na flet, klarnet, obój, trąbkę, puzony, …zatrzymaj się…przyklęknij…usiądź…połóż się…zamknij oczy…i słuchaj… Czy to drzewo szumi, czy ktoś gra na flecie? Może kaczka wylądowała na tafli wody nieopodal na stawie i postanowiła o tym oznajmić donośnym kwakaniem? A może to jednak klarnet? A może puzon? Kto gra ukryty w trawie, za drzewem, pośród krzewów? Świerszcz, czy muzyk? Na wielkiej łące trwa muzyczna uczta, poczęstujcie się dźwiękami, możecie spacerować, przystanąć, ale przede wszystkim nasłuchujcie! Czy paw dziś wystąpi? Zobaczymy…

  Gdzie: 20 września godz. 11.00 i 16.00, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Łąka Polska, przy Alei Chińskiej w sąsiedztwie Nowej Pomarańczarni (restauracja Belvedere); wejście bramą od ul. Gagarina lub Parkowej.

 • Pan Kamyczak w krainie dźwięku. Wyprawa na Warszawską Jesień. Koncert na Bum Bum Rurki, flety, akordeon, skrzypce, inne instrumenty. Z projekcją wideo.

  Gdzie: 21 września godz. 11.00 i 16.00, Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14.
  Cena: 5 zł dziecko, 15 zł osoba dorosła do kupienia na godzinę przed wydarzeniami 21 i 27 września lub od dnia 15 września w biurze festiwalu Rynek Starego Miasta 27, w godzinach 10.00-17.00, w kasie Filharmonii Narodowej ul. Jasna 5, pon.-sob. w godzinach 10.00-14.00 i 15.00-19.00.

 • Opowiada echo uchu Sławomir Wojciechowski. Warsztaty dźwiękowe w formie gry terenowej. Sobotni poranek na wielkim, podziemnym parkingu. Wszystkie samochody już wyjechały i zrobiło się tu teraz cicho. Ale chwileczkę, przecież tu wcale nie jest cicho. Usłyszeć można jakieś stuknięcia i echa, pomruki klimatyzacji, szum spływającej rurami wody, włączające się co chwila wentylatory i nagle, z odległych zakamarków dobiegają dźwięki, które na pewno nie powinny się tu znaleźć. Zadaniem uczestników będzie je odnaleźć i rozpoznać. Zaczyna się gra w tropienie dźwięków. Czujne ucho goni uciekające echo. Tropienie nie jest łatwe. Dźwięki potrafią odbijać się od ścian, zmieniać kierunek, a w dodatku nie można ich przecież zobaczyć.

  Gdzie: 27 września godz. 11.00 i 16.00, Parking podziemny w budynku Agory S.A., ul. Czerska 8/10.
  Cena: 5 zł dziecko, 15 zł osoba dorosła do kupienia na godzinę przed wydarzeniami 21 i 27 września lub od dnia 15 września w biurze festiwalu Rynek Starego Miasta 27, w godzinach 10.00-17.00, w kasie Filharmonii Narodowej ul. Jasna 5, pon.-sob. w godzinach 10.00-14.00 i 15.00-19.00.

 

 

 

 

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij