Święto Francji – rodzinny piknik

Dodano: 10 lipca 2014r.

Tagi: , , ,

Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce zaprasza 13 lipca, w godzinach od 12: do 20:00 do wspólnych obchodów Święta Francji. Na Saskiej Kępie powstanie miasteczko ze stoiskami handlowymi i atrakcjami. W trakcie niedzielnego pikniku firmy francuskie przyłączą się do wspólnego odremontowania przejścia podziemnego pod rondem Waszyngtona. Powstanie tam mural nawiązujący do symboli Francji i Polski.

piknik rodzinny

  • Na ponad 40 stoiskach z typowymi produktami francuskimi wystawcy przygotują animacje dla dzieci i dorosłych. Będą też świeżo wypiekane croissanty, pain au chocolat i quiche oraz naleśniki.
  • O 14:00 na scenie głównej przy skrzyżowaniu Francuskiej z Walecznych odbędzie się finał konkursu piosenki francuskiej, w którym zmierzy się ze sobą pięciu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z dzielnic Praga Południe oraz Wawer. Przez cały czas odbywać się będą również liczne konkursy z wiedzy o Francji, a także pokaz kulinarny prowadzony przez Davida Gaboriaud – pasjonata francuskiej kuchni, który od kilkunastu lat mieszka w Polsce.
  • Całość zakończy się ok. 20:00 uliczną zabawą taneczną w rytmie francuskich i polskich przebojów.

Kiedy: 13 lipca, godziny od 12:00 do 20:00
Gdzie: ul. Francuskiej i w Parku Skaryszewskim
Cena: Bezpłatnie

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij