Krzysztoforskie imieniny w Pałacu Krzysztofory.

Dodano: 12 lipca 2014r.

Tagi: , ,

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na Krzysztoforskie imieny – święto oddziału Pałac Krzysztofory, który jest główną siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Pałac

W programie dla dzieci i młodzieży:

  • 10.00–11.30 Kukuryku – kogut w Krzysztoforach, czyli warsztatowe zabawy z masą solną (dla dzieci w wieku 6–9 lat). Prowadzenie: Walery Bubień, Zuzanna Wiśniewska
  • 10.00–11.30 Cekiny, wstążki, dzwonki, czyli jak wygląda strój Lajkonika – warsztaty plastyczne (dla dzieci w wieku 9–12 lat). Prowadzenie: Andrzej (sala edukacyjna i wystawa Świat Lajkonika. Konik na świecie)
  • 12.00–13.00 Pałacowe bajanie o diable krzysztoforskim – przedstawienie teatralne dla dzieci. Realizacja: Teatr Otwarty (piwnice)

dla wszystkich:

  • 18.00–19.00 Na krakowskich salonach, czyli jak się bawiono w dawnym Krakowie – występ teatralno-muzyczny w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu „Floripari” i Jacka Romanowskiego (sala Baltazara Fontany)
  • 19.00–20.00 Słodka niespodzianka. Na zakończenie spotkania zapraszamy na bankiet, podczas którego, jak na imieniny przystało, będzie można poczęstować się tortem i miodem pitnym (sala Królewska)

Osoby, które wezmą udział w święcie oddziału 26 lipca 2014 r. będą mogły zwiedzać wystawę czasową Świat Lajkonika. Konik na świecie w Pałacu Krzysztofory z zniżką, a także kupić w muzealnym sklepie wydawnictwa z 20% rabatem. Natomiast wszystkich Krzysztofów zapraszamy w tym dniu do bezpłatnego zwiedzenia wystawy.

Kiedy:  26 lipca
Gdzie: Muzeum Historyczne, Rynek Główny 35, Kraków
Cena: Bezpłatnie

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij