Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi

Dymarki Świętokrzyskie to coroczna impreza plenerowa organizowana w Nowej Słupi u stóp Łysej Góry. Impreza w tym roku odbędzie się już w dniach 15 -17 sierpnia. To 48 edycja wydarzenia, którego główną atrakcją jest pokaz wytopu żelaza w piecach ziemnych metodą sprzed 2000 lat. W tym roku będą także ciekawe wydarzenia artystyczne. Gwiazdami będą zespół Bajm i Kabaret Skeczów Męczących. W tym roku po raz pierwszy Dymarki Świętokrzyskie odbywać się będą przez trzy dni. W trakcie imprezy turyści oprócz unikatowego pokazu wytopu żelaza mogą nie tylko obejrzeć warsztaty rzemiosł antycznych, pokazy rękodzieła ludowego (kowali, garncarzy, rzeźbiarzy) i realia życia ludzi w II w n.e., ale i w nich uczestniczyć. Uzupełnieniem prezentacji antycznych rzemiosł będzie rozbudowany program artystyczny na dużej scenie „Pod Lasem„. Każdy dzień Dymarek będzie różny tematycznie.

Nowa Słupia

  • Piątek – rozpoczynający festyn w Nowej Słupi – będzie posiadał formę Nowosłupskiego Wieczoru Kabaretowego, w którym wystąpią między innymi Kabaret Czwarta Fala, Kabaret Weźrzesz, a gwiazdą wieczoru będzie Kielecki Kabaret Skeczów Męczących.
  • Sobota upłynie przy dźwiękach muzyki rockowej i popowej. Wieczorem tego dnia na scenie „Pod Lasem” wystąpi gwiazda tegorocznych Dymarek zespół Bajm, wraz z Beatą Kozidrak.
  • Niedziela to spotkanie z muzyką biesiadną i Gala Disco Polo. Na scenie będzie można zobaczyć wiele zespołów tej branży muzyki rozrywkowej, wystąpi między innymi Mixdance, Skaner. Oprócz tego można będzie zapoznać się z prezentacją folkloru świętokrzyskiego, wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich czy podpatrzeć przy pracy twórców ludowych.

Kiedy: 15- 17 sierpnia
Gdzie: ul. Staszica 8 Rudki, 26 – 006 Nowa Słupia

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij