Big Jump – wielki skok do czystej rzeki.

Dodano: 12 lipca 2014r.

Tagi: , , ,

13 lipca, mieszkańcy Europy, wchodzą do wody o godzinie 15.00 aby w ramach „Big Jump” pokazać poparcie dla zdrowych i czystych rzek. Klub Gaja zaprasza do udziału w akcji – wejścia do wody lub zanurzenia w niej rąk czy stóp, w najbliższym akwenie – rzece, potoku, jeziorze, stawie czy morzu. Główne wydarzenie w Polsce odbędzie się w Warszawie, 13 lipca na plaży nad Wisłą – przy pomniku Saperów (Płyta Desantu). W godzinach 12.00-15.00:

  • darmowe rejsy łodziami pychówkami,
  • gry i zabawy edukacyjne: Woda na Ziemi, Kto tu mieszka, Rzeka idealna, Wodne Koło Fortuny – w których można wygrać nagrody.
  • eko Dizajn – odbijanie szablonów łososia, króla polskich rzek.

Punktualnie o godzinie 15.00 wspólne wejście do Wisły – manifestacja poparcia dla czystych rzek. Na pierwszych uczestników czekają pamiątkowe koszulki i czapki. W Polsce wydarzenie koordynowane jest przez Klub Gaja, w ramach programu Zaadoptuj rzekę przy współpracy z pomysłodawcą akcji European Rivers Network i w partnerstwie strategicznym z Fundacją PKO Banku Polskiego. Tegoroczny „Big Jump” w Warszawie uświetnią swoją obecnością Minister Środowiska Maciej Grabowski oraz wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.Program Zaadoptuj rzekę objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Wisła

„Big Jump” odbywać się będzie od Beskidów aż po Morze Bałtyckie.

Kiedy: 13 lipca
Gdzie: Warszawa, Płyta Desantu
Cena: Bezpłatnie

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij