Rodzinne lato w Parku Odkrywców.

Dodano: 18 czerwca 2014r.

Tagi: , ,

Park Odkrywców wokół Centrum Nauki Kopernik, zaprasza do skorzystania z letniej oferty bezpłatnych weekendów dla rodzin. W weekendy czekają wygodne leżaki, pokazy naukowe, wypożyczalnia gier planszowych i plenerowych.

Lato Kopernik

  • 28 – 29 czerwca: Fundacja Cohabitat pokazuje, jak budować dom ze słomy i uczy tynkować gliną. Będzie to okazja do stworzenia własnej próbki tynku i poznania właściwości naturalnych materiałów budowlanych.
  • 5 – 6 lipca: Grupa artystyczna Parque nō szuka sposobów na wyciszenie się w miejskiej dżungli. Organizatorzy zapraszają do wspólnej budowy instalacji artystycznej.
  • 12 – 13 lipca: Uroczysta rocznica urodzin Nikoli Tesli. W programie między innymi: koncert na tesli, pokaz laserów i maszyn zdalnie sterowanych, a także warsztaty dla rysowników komiksów.
  • 19 – 20 lipca: W sobotę pracownia Kwiatkibratki buduje w parku kwitnącą rzeźbę. Włączając się w jej aranżację można wygrać zielony upominek. W niedzielę organizatorzy zapraszają na mini warsztaty ogrodnicze, których głównym bohaterem będzie mech.
  • 26 – 27 lipca: Już niedługo zostanie otwarta nowa przestrzeń w Koperniku. Z tej okazji można przyłączyć się do wspólnej budowy maszyny Goldberga, czyli reakcji łańcuchowej.

Park Odkrywców

  • 2 – 3 sierpnia: W sobotę wraz z Jackiem Gądkiem i będzie można zaprojektować wierzbową kopułę nad Wisłą oraz stworzyć swój własny wiklinowy model. W niedzielę drewniane owieczki, które pasą się w parku już dwóch lat, zyskają nowe futro. Iza Rutkowska z Fundacji Form i Kształtów zaprasza na wyjątkowe warsztaty spilśniania wełny na sucho.
  • 9 – 10 sierpnia: W sobotę Iza Rutkowska powraca z propozycją otwartych warsztatów z projektowania krajobrazu. Będzie można zbudować makietę Parku Odkrywców i pokazać, co należałoby w nim zmienić lub ulepszyć. W niedzielę uczestnicy warsztatów będą malować dźwięki! Wszystkie dzieci, małe i duże mogą puścić wodze fantazji za pomocą farb i specjalnego płótna, które zostanie ustawione w parku. Zbiórka przy instalacji Szeptacze.
  • 16 – 17 sierpnia: Cieszące się dużą popularnością zajęcia z budowy latawców na dwa dni znów zagoszczą w Parku. Pod czujnym okiem animatorów będzie można wykonać latawiec własnego projektu lub zbudować rakietę.
  • 23 – 24 sierpnia: W przedostatni weekend lata zostanie otwarty jarmark z żywnością organiczną.
  • 30 – 31 sierpnia: Pożegnanie lata pamiątkowym zdjęciem. Fotograf Bartek Warzecha otworzy studio plenerowe, gdzie wykona portrety od ręki.

Kopernik

Kiedy: Lipiec, sierpień
Gdzie: Park Odkrywców, Centrum Nauki Kopernik, Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
Cena: Wszystkie wydarzenia w Parku Odkrywców są bezpłatne. W przypadku złej pogody, mogą zostać odwołane

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij