5 powodów, dla których warto kupić plecak ze stelażem

Dodano: 08 czerwca 2014r.

Tagi:

Wady postawy dzieci i młodzieży to poważny problem społeczny i zdrowotny. Ponad 80% uczniów cierpi na wady kończyn dolnych i skrzywienia kręgosłupa. Powodów skrzywień kręgosłupa jest kilka, ale do częstych należy dźwiganie książek, zeszytów i przyborów szkolnych w źle dobranym tornistrze czy plecaku. Dobry plecak jest więc nie do przecenienia. Koniecznie trzeba zadbać o to, by uczniowie byli wyposażeni w plecaki dobrzewyprofilowane, profesjonalnie zaprojektowane zgodnie z wymaganiami ortopedii.

O plecy naszych pociech dba firma Topgal, specjalizująca się od lat w szyciu plecaków wysokiej jakości, które zapewniają małym i większym użytkownikom wygodę i proste plecy, między innymi dzięki stosowanym stelażom. Szkolny plecak ze stelażem to najlepszy wybór dla ucznia w każdym wieku.

1. Stelaż usztywnia tylną ściankę plecaka

Plecak nie ma więc formy luźnego worka, tylko zachowuje stabilny kształt. Dzięki temu rzeczy w plecaku można poukładać w ustalonym porządku, równomiernie rozkładając na całej szerokości podstawy. Książki i zeszyty nie przesuwają się, nie gniotą.

2. Stelaż odciąża kręgosłup

Dzieje się tak dlatego, że ciężar noszony przez ucznia rozkłada się równomiernie na całe plecy. Dzięki temu zawartość plecaka szkolnego wydaje się lżejsza. A jest to cecha nie bez znaczenia, gdy dziecko musi dźwigać ciężar niejednokrotnie przekraczający jego możliwości.

3. Stelaż zmusza kręgosłup do zachowania prostej postawy

Kręgosłup dostosowuje się do stelaża, a nie odwrotnie. Dzięki temu stelaż w plecaku szkolnym niejako utrzymuje kręgosłup w ryzach, nie dopuszczając do przechylania się w jedną stronę. To pozwala uniknąć skoliozy.

4. Stelaż eliminuje problem garbienia

Obecność stelaża w plecaku sprawia, że dziecko nie ma możliwości garbienia się, nawet pod naciskiem dużego ciężaru. Nie dochodzi więc do powstawania zaokrąglonych pleców z powodu dźwigania zawartości plecaka. Ponadto dobrze wyregulowane szelki nie dopuszczają do przechylania się do tyłu.

5. Stelaż chroni plecy przed uciskiem

Stelaż wraz z pianką chronią plecy przed uciskiem źle rozłożonych książek, piórnika ; i innych akcesoriów. Należy jednak nauczyć dziecko równomiernego układania szkolnego ekwipunku.

Stelaż wykonany jest z lekkiego aluminium, schowany w otulinie w tylnej ścianie plecaka, więc nie stanowi dyskomfortu dla użytkownika. Obecność stelaża nie powoduje również znacznego zwiększenia wagi plecaka. Jest on cięższy zaledwie o kilkanaście dag (jest to waga niemalże nieodczuwalna), bo to właśnie stelaż sprawi, że zawartość plecaka stanie się odczuwalnie lżejsza, a kręgosłup za to podziękuje prawidłowym ułożeniem. Pozostaje jedynie wybrać odpowiedni model plecaka szkolnego, który sprawi, że Mamy będą spokojniejsze o bezpieczeństwo swoich pociech, a dzieci będą cieszyć się niepowtarzalnym wzorem.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij