„Z nauką przez wieki” – Festiwal Nauki w Krakowie.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zaprasza na XIV Festiwal Nauki w Krakowie, który odbywać się będzie w dniach od 21 do 24 maja. Tegoroczne hasło nawiązuje do obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczyste rozpoczęcie Festiwalu Nauki w Krakowie z udziałem władz lokalnych i samorządowych odbędzie się na scenie na Rynku Głównym w Krakowie w czwartek, 22 maja br. o godz. 12.00. Festiwal tradycyjnie rozpocznie koncert muzyki klasycznej przygotowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie. Na zakończenie Festiwalu zaplanowano spektakl przygotowany przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie pt. American Poetry Breakfast. Głównym miejscem prezentacji od 2005 roku jest płyta Rynku Głównego w Krakowie, gdzie na 1000 m2 powierzchni powstaje namiotowe miasteczko nauki i kultury. To właśnie tam wyższe uczelnie Krakowa oraz instytuty naukowe prezentują swoje profile i przybliżają w dostępnej formie skomplikowane mechanizmy tego świata. Oprócz Rynku Głównego, stałym miejscem prezentacji jest ulica św. Anny 12, gdzie zlokalizowane jest Collegium Medicum UJ. Festyn Nauki na Rynku Głównym i w Collegium Medicum UJ trwać będzie od czwartku, 22 maja do soboty, 24 maja br. W tym samym czasie w budynkach uczelni, instytutów oraz innych organizacji odbywać się będą wykłady, spotkania, panele dyskusyjne, wystawy, warsztaty naukowe.

Festiwal Nauki

„Kraków BioBlitz”
W ramach tegorocznego Festiwalu będzie miało miejsce nietypowe wydarzenie mianowicie „Kraków BioBlitz”. Instytut Ochrony Przyrody PAN przedstawi program promujący różnorodność biologiczną i geologiczną historycznego miasta Krakowa. Impreza odbędzie się na barce „Przystań Arkadia” i sąsiadujących z nią bulwarach wiślanych dnia 23 maja 2014 w godzinach 11-14:30. W jej programie przewidziano gry i zabawy dla mieszkańców Krakowa i gości odwiedzających nasze miasto, niezależnie od ich wieku. Ideą przedsięwzięcia jest rywalizacja grup naukowców różnych specjalności, identyfikujących różne organizmy roślinne i zwierzęce. Każdy uczestnik będzie mógł dostarczać naukowcom kolejne gatunki do identyfikacji. Ponadto, dla najmłodszych przewidziano zabawę „Policzmy się”, która polega na odławianiu i liczeniu zwierząt. Zabawa ma charakter edukacyjny, ale co najważniejsze bardzo cieszy dzieci i nie pozwala im się od niej oderwać. Na Festiwalu nie zabraknie również Smoka Wawelskiego i jego Smoczej Jamy, których prawdziwa historia w wydaniu hydrobiologów i geologów może niejednego zaskoczyć. Może nawet sami uczestnicy zabawy zechcą napisać lub  narysować alternatywną „Historię Smoka Wawelskiego”?

Festiwal Nauki
Bieg po wiedzę:
W tym roku Festiwal Nauki rozpocznie zorganizowany „Bieg po wiedzę”, który odbędzie się 21 maja br. na krakowskich Błoniach. Termin zgłoszeń mija 10 maja br. W biegu uczestniczyć będą reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz uczelni wyższych. Na zakończenie planowany jest start reprezentacji Rektorów i Dziekanów krakowskich Szkół Wyższych.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij