Festiwalu Designu i Kreatywności dla dzieci „Ene Due De”

Concordia Design w Poznaniu zaprasza 31 maja i 1 czerwca na IV edycję Festiwalu Designu i Kreatywności dla dzieci „Ene Due De”. To wydarzenie w pełni poświęcone najmłodszym odbiorcom. To dwa dni tworzone dla nich i przez nich. W programie blisko 400 miejsc na warsztatach rozwijających kreatywność i innowacyjność dzieci, spektakle dla najmłodszych Studia Teatralnego Blum i kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Najważniejszym punktem na mapie festiwalu jest interaktywna wystawa Ene Due De w pełni zaprojektowana i stworzona przez dzieci dla dzieci. „Ene Due De” IV Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci z nową nazwą i udoskonaloną formułą będzie miał swój finał w godzinach od 11.00 do 17.00. Poznański festiwal jest pierwszym w Polsce, w którym projektowanie jest najważniejsze i którego centralnym wydarzeniem jest wystawa w pełni tworzona przez dzieci. Najmłodsi stają się projektantami i razem z ekspertami uczestniczą w procesie projektowym.

Festiwal Concordia Design

Interaktywna wystawa

Wystawa Ene Due De to autorski koncept, który zakłada tworzenie eksponatów przez dzieci i dla dzieci. Każdy eksponat ma swojego partnera (może to być firma lub instytucja) – żeby go stworzyć dzieci spotykają się na warsztatach kilka tygodni przed festiwalem i wspólnie nad nim pracują. Na tegorocznej wystawie znajdą się m.in. prototypy prawdziwej biżuterii zaprojektowanej przez dzieci dla mam, drzewo, które jest świetlną, napędzaną korbkami i oszczędzającą prąd instalacją, czy poduszkowiec – miękki i przyjazny pojazd stworzony z masy poduszek. Wystawa prezentowana podczas festiwalu jest efektem przedfestiwalowych warsztatów. Dodatkowo, przy każdym eksponacie znajduje się stanowisko interaktywne, które pozwala małym odwiedzającym stworzyć swój własny, kolejny eksponat, który można z sobą zabrać do domu. Dzięki temu wszystkie dzieci stają się współtwórcami wystawy, a ona sama zmienia się przez cały festiwal. Wystawa z eksponatami małych projektantów będzie pokazywana nie tylko w Poznaniu – będzie jeździła po całym kraju i uczestniczyła w wielu ciekawych wydarzeniach i innych festiwalach.

Ene due

Kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów

Kiermasz to wspaniała okazja do zakupów dobrze zaprojektowanych produktów dla dzieci, a dla polskich marek – doskonały sposób na promocję własnych produktów. Wśród wystawianych marek są takie, jak na przykład Wydawnictow Zakamarki i Dwie Siostry oraz Bazgroszyt, Szare Myszy, Follow the fox. To polscy projektanci, których najlepsze produkty będą dostępne podczas Festiwalu. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że wszystkie rzeczy można kupić w jednym miejscu, a przyjemność zakupów połączyć z udziałem w warsztatach czy rodzinnym obiadem w restauracji. Tutaj również niespodzianka – na dziecięcym festiwalu designu i kreatywności również menu zostało stworzone specjalnie dla dzieci – z pewnością będzie w czym wybierać i nawet największe niejadki znajdą dla siebie jakiś smakołyk.

Festiwal

Inne przyjemności

Najmłodszych widzów (1,5-5 lat) wraz z rodzicami zapraszamy na spektakle niezwykle popularnego Studia Teatralnego Blum, a także organizowane przez nie dziecięce karaoke. Po kreatywnym wysiłku dzieci razem z opiekunami mogą w specjalnie przygotowanej strefie wypoczynku leżąc na wygodnych pufach. Po warsztatach, obejrzeniu wystawy i innych atrakcjach, maluchy mogą też odpocząć grając w planszowe gry i zabawy.

warsztaty

Kiedy: 31 maja – 1 czerwca, godziny od 11.00 do 17.00
Gdzie: Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij