„Wielka zbiórka makulatury i elektrośmieci” w Auchan.

Dodano: 10 kwietnia 2014r.

Tagi: , , , ,

Weź udział w „Wielkiej zbiórce makulatury i elektrośmieci” i pokaż innym, że ekologiczny styl życia bardzo się opłaca. Zgromadzony stos makulatury i popsuty sprzęt elektroniczny można przynieść 12 kwietnia do Parku Handlowego Auchan Bielany. Na wszystkich, którzy wezmą udział w akcji czekają sadzonki roślin i żarówki LED w prezencie. Dla uczniów przygotowano konkurs na zbiórkę makulatury z cennymi nagrodami, a dla najmłodszych warsztaty ekologiczne. O ekoodpowiedzialnych zachowaniach warto sobie często przypominać. W Polsce każdy z nas produkuje średnio około 320 ton śmieci rocznie, a większość z nich to wartościowe surowce wtórne. Wystarczy tylko 59 kilogramów makulatury, aby uratować jedno drzewo, a z 35 zużytych butelek PET można wyprodukować jedną bluzę
z polaru.

ekoodpowiedzialni

W konkursie dla uczniów „Wielka Zbiórka” może uczestniczyć każda klasa szkoły podstawowej i gimnazjum, ognisko szkolne oraz grupa świetlicowa. Aby wziąć w nim udział, należy 12 kwietnia w godzinach 11:00 – 18:00 przynieść zebraną makulaturę do punktu zbiórki na terenie Parku Handlowego Auchan Bielany. Makulatura zostanie komisyjnie zważona, a wyniki zapisane. Każdy uczeń z grupy, która dostarczy najwięcej makulatury, otrzyma tablet. Na zdobywców kolejnych miejsc na podium czekają kupony na zakupy w sklepie Toys ”R” US.

Auchan

W tym samym czasie, najmłodsi będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony środowiska w trakcie spotkania w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni”. Podczas gier, quizów i zabaw najmłodsi dowiedzą się między innymi, jak oszczędzać wodę, prąd oraz prawidłowo segregować odpady. Dzieci będą mogły wziąć udział w planszowej ekogrze oraz zajęciach plastycznych. Zarówno dzieci, jak ich rodzice, otrzymają materiały informacyjne, które ułatwią wcielanie w życie wiedzy zdobytej w trakcie spotkania.

Kiedy: 12 kwietnia w godzinach 11:00 – 18:00
Gdzie: Park Handlowy Auchan Bielany, Bielany Wrocławskie, Francuska 6
Cena: Bezpałatnie

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij