Urodziny z „Basią” w Muzeum Narodowym.

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza 5 kwietnia wszystkie dzieci na spotkanie z „Basią”. Zaprezentowany zostanie blok familijnych wydarzeń organizowanych z okazji premiery książki Basia i urodziny w muzeum wydanej przez wydawnictwo Egmont we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie. Dzieci w wieku 3–7 lat wraz z opiekunami będą mogły wziąć udział w spotkaniu z autorkami książki, warsztatach „Basia i jej przepis na urodziny” oraz animacjach plastycznych w Holu Głównym. Z książki opisującej przygody rezolutnej bohaterki na przyjęciu wydawanym przez jej koleżankę Anielkę w Muzeum Narodowym można dowiedzieć się, jak wygląda wspólne świętowanie pod czujnym okiem muzealnych edukatorów. Urodzinowe zajęcia o zwyczajach z czasów księżniczek i rycerzy opisała Zofia Stanecka, wnętrze gmachu przy Alejach Jerozolimskich 3 odtworzyła na swoich rysunkach Marianna Oklejak.

Muzeum Narodowe w Warszawie

Harmonogram spotkania

  • 11.00 oraz 14.00: „Basi przepis na urodziny” – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 3–7 lat. Zbiórka w Holu Głównym. Obowiązują zapisy i bilet wstępu do Muzeum, dla dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00 pod numerem telefonu + 48 22 621 10 31 wew. 246 lub mailowo: edukacja@mnw.art.pl
  • 12.00–13.00: Spotkanie z autorkami książki Basia i urodziny w muzeum – Marianną Oklejak i Zofią Stanecką. Autorki przeczytają fragmenty swojej najnowszej książki Basia i urodziny w muzeum i porozmawiają z najmłodszymi o przygodach bohaterki. W programie również specjalny występ-niespodzianka.
  • 11.00–12.00 oraz 13.00–14.00: Animacje plastyczne inspirowane książką Basia i urodziny w muzeum. W Holu Głównym, pod okiem muzealnych edukatorów będzie można wykonać  uroczyste nakrycie głowy i zmienić się w rycerza albo księżniczkę.

Basia i urodziny w Muzeum

 

Kiedy: 5 kwietnia, godzina od 11.00 do 15.00
Gdzie: Muzeum Narodowe w Warszawie, przy Alejach Jerozolimskich 3
Cena; Obowiązuje bilet wstępu do Muzeum, natomiast występy w Holu Głównym są bezpłatne

 

 

 

 

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij