Teatr Robotyczny w Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik zaprasza na adaptację baśni „Ojciec wie najlepiej Hansa Christiana Andersena. Fabuła przeniesie dzieci do wiejskiej chaty, w której mieszkają główni bohaterowie – zgodne i kochające się małżeństwo. Wkrótce gospodarz wyruszy na targ, by sprzedać konia lub zamienić go na coś bardziej przydatnego w obejściu. Z czym, wróci do domu? I co z tego wyniknie? Spektakl zbudowany jest na kontrastach. Zaawansowani technologicznie aktorzy nie tylko odtwarzają ludzkie postaci, ale także – mimo swej industrialnej przynależności – przenoszą się na wieś. Metaliczna, futurystyczna natura robotów kontrastuje z miękkością plasteliny, wykorzystanej w oryginalnych animacjach Moniki Kuczynieckiej, autorki teledysków (m. in. Czesława Mozila i grupy Voo Voo) i laureatki wielu prestiżowych konkursów.

Centrum Nauki Kopernik

„Ojciec wie najlepiej” to jeden z mniej znanych utworów Andersena, przełamujący jego stereotyp jako autora baśni ponurych, smutnych, przygnębiających. Ta historia jest zabawna i groteskowa. Pod jej warstwą dosłowną kryje się opowieść o szczęściu, które daje umiejętność czerpania radości z rzeczy błahych i o nagrodzie czekającej ludzi, którzy się kochają i ufają sobie nawzajem.

 robotyka

Głosów robotom użyczyli znani polscy aktorzy: Marian Kociniak (Andersen), Krzysztof Kowalewski (Chłop), Marta Lipińska (Żona) i Jarosław Boberek (Anglik i 5 pozostałych postaci). Muzyka została skomponowana i nagrana przez zespół Małe Instrumenty. Reżyserem spektaklu jest Paweł Kolanowski.
Kiedy: Spektakle w Teatrze Robotycznym odbywają się codziennie oprócz poniedziałków, w godzinach otwarcia Centrum Nauki Kopernik.
Gdzie: Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
Cena: Wstęp w ramach biletów do Centrum.

  • Bilet ulgowy*16 zł
  • Bilet normalny25 zł

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij