Stacja Bajek – spotkania czytelniczo-teatralne dla najmłodszych.

Teatr Gdynia Główna zaprasza do udziału w cyklu spotkań teatralnych dla najmłodszych widzów pod nazwą „Stacja Bajek”. Organizatorzy zaplanowali edukację teatralną dla dzieci i młodzieży i pragną, aby stała się ona jednym z podstawowych elementów programu działań. Jest to niezbędny etap wychowania kolejnego pokolenia świadomych, wrażliwych odbiorców dóbr kultury. Projekt w podobnej formie był przez wiele lat realizowany przez Sopocką Scenę Off de BICZ i zyskał liczną widownię wśród dzieci oraz przychylna opinię nauczycieli i rodziców. Każde przedstawienie jest wyjątkowym zaproszeniem dziecięcej wyobraźni do niezwykłej krainy muzyki, tańca i obrazu. W teatrze dzieci poznają różnorodne formy teatru. Na program, który trwa 60 minut, składają się:

  • prezentacja małej formy scenicznej,
  • rozmowa z dziećmi,
  • pokaz animacji lalek,
  • wspólna zabawa i twórcze zadania.

W ten sposób proponowane zajęcia nie tylko poszerzają wiedzę dzieci o teatrze, ale także rozwijają wyobraźnię, inwencję twórczą, zwracają uwagę na kulturę żywego słowa, świadomość ruchu i gestu. Co najważniejsze, zachęcają dzieci do podejmowania własnych wyzwań twórczych i aktywnego spędzania wolnego czasu. Projekt przygotowuje dzieci do uczestnictwa w kulturze i wychowuje nowe pokolenie świadomych odbiorców.

Spotkania teatralne dla najmłodszych „Stacja Bajek” oprócz tego, że pełnią funkcję edukacyjno–kulturalną, przede wszystkim przynoszą młodym widzom i ich opiekunom dużo radości ze wspólnie spędzonego czasu. Teatr Gdynia Główna pragnie zatroszczyć się o rozwój osobowości dorastającego człowieka a opiekunom pozwala odpocząć od codziennych trosk poprzez podróż do świata baśni…

Braciszek i Siostrzyczka

Kiedy: 28 i 29 kwietnia godz. 10:00 i 12:00 – „Braciszek i Siostrzyczka”.
Gdzie: Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,
Cena: 15 zł

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij