Oznacz swój rower!

Dodano: 23 kwietnia 2014r.

Tagi: , ,

Pasaż Grunwaldzki zaprasza 26 kwietnia, w godzinach od 14 do 18, do udziału w akcji znakowania rowerów przez policję. Impreza odbędzie się przed Pasażem Grunwaldzkim. To już druga akcja organizowana przez centrum handlowe we współpracy z Komisariatem Policji Wrocław Śródmieście w tym sezonie. Celem znakowania jest zapobieganie kradzieży rowerów we Wrocławiu. Ponadto celem akcji jest również sprawdzenie legalności rowerów – każdy jednoślad po oznakowaniu otrzymuje specjalny numer i zostaje zarejestrowany w policyjnym rejestrze.

Gdyby doszło do kradzieży, właściciel takiego roweru może zgłosić kradzież policji, przedstawiając „Dowód Tożsamości Roweru”, w którym widnieje indywidualny numer ewidencyjny. Na tej podstawie o wiele łatwiej jest odnaleźć skradziony rower – wyjaśnia podinsp. Grzegorz Szczepański z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście.

Aby móc oznakować rower, trzeba być osobą pełnoletnią i zgłosić się wraz z dowodem osobistym, a rower powinien być w pełni wyposażony: w światła (z przodu i z tyłu), hamulec i dzwonek. Akcja przed głównym wejściem do Pasażu będzie organizowana do końca wakacji – w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

Pasaż Grunwaldzki

Kiedy: 26 kwietnia
Gdzie: Pasaż Grunwaldzki, Plac Grunwaldzki 22, Wrocław

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij