Ekoodpowiedzialni” – kolejna kampania Auchan.

Dodano: 25 kwietnia 2014r.

Tagi: , ,

Centrum Handlowe Auchan Piaseczno zaprasza najmłodszych do nauki dbania o środowisko naturalne. Będzie to kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni”, promującej wśród najmłodszych ekologiczny styl życia, a także wystawa pt. „Zamień elektroodpady na kulturalne wypady”. O ekoodpowiedzialnych zachowaniach warto często przypominać. W

Polsce każdy z nas produkuje średnio około 320 ton śmieci rocznie, a większość z nich to wartościowe surowce wtórne. Wystarczy 35 zużytych butelek PET, żeby wyprodukować jedną bluzę z polaru, a aby uratować jedno drzewo, wystarczy tylko 59 kilogramów makulatury.

Z myślą o najmłodszych Centrum Handlowe Auchan Piaseczno przygotowało spotkanie „Ekoodpowiedzialni”. Podczas gier, quizów i zabaw najmłodsi dowiedzą się między innymi, jak oszczędzać wodę, prąd oraz prawidłowo segregować odpady. Organizatorzy pokażą najmłodszym, że wystarczą proste działania, aby przyczynić się do ochrony środowiska. Warto między innymi zakręcać wodę podczas mycia zębów, kiedy tak naprawdę jej nie potrzebujemy, a kiedy wychodzimy z pokoju, wystarczy pamiętać o wyłączaniu światła. Dzieci będą mogły wziąć udział w planszowej ekogrze oraz zajęciach plastycznych, podczas których będą mogły utrwalić wiedzę na temat ekoodpowiedzialnych zachowań. Zarówno dzieci, jak ich rodzice otrzymają materiały informacyjne, które ułatwią wcielanie w życie wiedzy zdobytej w trakcie spotkań. Każdy otrzyma również naklejkę z kodem QR, który przekieruje zainteresowanych do specjalnego serwisu z informacjami na temat ekologii.

kampania Auchan

Kiedy: 26 kwietnia w godzinach 11:00 – 17:00.
Gdzie: Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, przy ul. Puławskiej 46,
Cena: Bezpłatnie

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij