Diabeł w Szamotułach. Zaproszenie na Festiwal UFO.

Dodano: 10 kwietnia 2014r.

Tagi: , ,

Na szamotulskim Rynku pojawił się słynny Diabeł z Krakowa, czyli wcielający się w tę postać artysta Rafał Śpiewak. Co robił w Szamotułach? Brał udział w nagrywaniu spotu zapraszającego na UFO Uliczny Festiwal Osobliwości.

Szamotuły - Festowal UFO

O Rafale Śpiewaku zrobiło się głośnio w całym kraju, kiedy media nagłośniły jego konflikt jako aktora występującego przed kościołem Mariackim w stroju Diabła, z krakowskimi urzędnikami. Zakazali mu – tłumacząc się skargami i parkiem kulturowym – występów przy bazylice Mariackiej. Zasugerowano, żeby przeniósł się w inne miejsce, jednak aktor się na to nie zgodził. Wtedy urzędnicy całkowicie zakazali mu występów, co aktor zignorował i zaczął urządzać happeningi na placu Mariackim. Za złamanie przepisów o parku kulturowym dostał mandat, którego nie przyjął. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu. Pod koniec tego roku Śpiewak wygrał sprawę i powrócił w dawne miejsce.

Dowiedz się więcej o Festiwalu http://jestemrodzicem.pl/2014/04/uliczny-festiwal-osobowosci-ufo/

Uliczny Festiwal

Diabeł będzie jedną z kilkunastu żywych rzeźb występujących 8 czerwca podczas drugiego międzynarodowego Ulicznego Festiwalu Osobliwości w Szamotułach. W środę 10 kwietnia Rafał Śpiewak pojawił na Rynku – gdzie odbędzie się festiwal – podczas nagrywania spotów reklamujących festiwal. Diabła na UFO zaprosili tak naprawdę nie organizatorzy, lecz publiczność ubiegłorocznej edycji festiwalu. W plebiscycie na najciekawszą żywą rzeźbę wybrali kapelusznika, który był odgrywany przez Rafała Śpiewaka. Poza statuetką i gromkimi brawami dla zwycięzcy, nagrodą było również zaproszenie na kolejną odsłonę UFO.

Harmonogram i aktualności festiwalwww.ufofestiwal.pl

UFO

Rafał Śpiewak - diabeł

Rafał Śpiewak - jako Diabeł

Szamotuły 2014

Szamotuły czerwiec

Uliczny Festiwal Osobowości

Rafał Śpiewak

Festiwal Śpiewak

Rafał Śpiewak

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij