„Po dwu stronach bramy, czyli architektura i pustka” – zajęcia edukacyjne dla dzieci

Organizatorzy Festiwalu „Gorzkie Żale” przygotowali na jego kwietniową edycję mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Będzie to cały dzień poświęcony zabawom, warsztatom edukacyjnym, spotkaniom z rówieśnikami oraz innym, licznym zajęciom artystycznym inspirowanym tradycjami wielkanocnymi i wielkopostnymi. W programie m.in. zajęcia pogłębiające  wiedzę architektoniczną, które poprowadzi grupa Archidzieciaki. Zestawiając Jerozolimę z otaczającą ją pustynią, dzieci spróbują zrozumieć czym był kiedyś i może być teraz fenomen pustki w przestrzeni. Jeśli pogoda dopisze dzieciaki opanują nie tylko przestrzenie zamknięte, ale również podwórko. Z zajęć otwartych organizatorzy zaplanowali – inspirowane polskimi tradycjami wielkopostnymi i wielkanocnymi – warsztaty muzyczne i plastyczne. Wśród atrakcji czekających na małych gości znajdzie  się m.in.:

  • malowanie pisanek,
  • tworzenie palemek,
  • współtworzenie instalacji artystycznej.

Artyści plastycy zabiorą chętne dzieci na specjalny plener malarski.

Archidzieciaki festiwal

Ponadto w programie: koncerty, m.in. koncert Ewy Bem, która wraz z Andrzejem Jagodzińskim podejmie się przygotowania pieśni pasyjnych w jazzowych aranżacjach, „Gorzkie Żale Dzieciom”.

Kiedy: 12 kwietnia, w godzinach 11:00 – 18:00. Uwaga: na niektóre zajęcia obowiązują zapisy. Jednak spora ich część jest otwarta dla wszystkich.
Gdzie: Centrum Myśli Jana Pawła II, Foksal 11, Warszawa.
Cena: Wstęp wolny, na warsztaty architektoniczne obowiązują zapisy.

 

 

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij