„Ekoodpowiedzialni” – ekologiczny styl życia dla najmłodszych

Dodano: 04 marca 2014r.

Tagi: , , ,

Centra Handlowe Auchan na Pomorzu zachęcają najmłodszych do udziału w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni”, która ma na celu promowanie wśród najmłodszych ekologicznego stylu życia.

  • Jak każdego dnia dbać o środowisko naturalne?
  • Czy można w prosty sposób ograniczyć nadmierne zużycie wody i energii elektrycznej?
  • Czy wiesz, że wystarczy 35 zużytych butelek PET, żeby wyprodukować jedną bluzę z polaru?

Kampania „Ekoodpowiedzialni” adresowana jest przede wszystkim do dzieci. Podczas gier, quizów i zabaw najmłodsi dowiedzą się między innymi, jak oszczędzać wodę, prąd oraz prawidłowo segregować odpady. Organizatorzy pokażą najmłodszym, że wystarczą proste działania, aby przyczynić się do ochrony środowiska. Warto między innymi zakręcać wodę podczas mycia zębów, kiedy tak naprawdę jej nie potrzebujemy, a kiedy wychodzimy z pokoju, wystarczy pamiętać o wyłączaniu światła, aby rachunki za prąd zmalały. Dzieci będą mogły wziąć udział w gigantycznej, planszowej ekogrze oraz zajęciach plastycznych, podczas których będą mogły utrwalić wiedzę na temat ekoodpowiedzialnych zachowań. Zarówno dzieci, jak ich rodzice otrzymają materiały informacyjne, które ułatwią wcielanie w życie wiedzy zdobytej w trakcie spotkań. Każdy otrzyma również naklejkę z kodem QR, który przekieruje zainteresowanych do specjalnego serwisu z informacjami na temat ekologii.

Centrum Handlowe Auchan

Kiedy: 8 i 9 marca, w godzinach 11:00 -17:00.
Gdzie: Spotkanie 8 marca odbędzie się w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk, przy ul. Szczęśliwej 3 oraz 9 marca w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan, przy ul. Grunwaldzkiej 108.
Cena: Bezpłatnie.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij