Sprawdź, jak możesz zostać ekoodpowiedzialnym – spotkanie dla najmłodszych.

Dodano: 28 lutego 2014r.

Tagi: , , , , , ,

Wielkopolskie Centra Handlowe Auchan Komorniki i Swadzim zachęcają do udziału w spotkaniach, podczas których najmłodsi poznają odpowiedzi na kilka pytań dotyczący ekoodpowiedzialności.

  • Jak każdego dnia dbać o środowisko naturalne?
  • Czy można w prosty sposób ograniczyć nadmierne zużycie wody i energii elektrycznej?

Rozpoczyna się ogólnopolska kampania edukacyjna „Ekoodpowiedzialni”, która ma na celu promowanie wśród najmłodszych ekologicznego stylu życia. W Polsce każdy produkuje średnio około 320 ton śmieci rocznie, a większość z nich to wartościowe surowce wtórne. Wystarczy 35 zużytych butelek PET, żeby wyprodukować jedną bluzę z polaru, a aby uratować jedno drzewo, wystarczy tylko 59 kilogramów makulatury. Organizatorzy kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni” będą przekonywali, że wystarczy niewielka zmiana naszych codziennych zwyczajów związanych z użyciem wody i energii, aby nasze działania były bardziej ekologiczne, a kwoty na rachunkach za media znacząco zmalały.

oszczędzanie energii

Kampania „Ekoodpowiedzialni” adresowana jest przede wszystkim do dzieci. Podczas gier, quizów i zabaw najmłodsi dowiedzą się między innymi, jak oszczędzać wodę, prąd oraz prawidłowo segregować odpady. Organizatorzy pokażą najmłodszym, że wystarczą proste działania, aby przyczynić się do ochrony środowiska. Warto między innymi zakręcać wodę podczas mycia zębów, kiedy tak naprawdę jej nie potrzebujemy, a kiedy wychodzimy z pokoju, wystarczy pamiętać o wyłączaniu światła, aby nasze rachunki za prąd zmalały.Dzieci będą mogły wziąć udział w gigantycznej, planszowej ekogrze oraz zajęciach plastycznych, podczas których będą mogły utrwalić wiedzę na temat ekoodpowiedzialnych zachowań. Zarówno dzieci, jak ich rodzice otrzymają materiały informacyjne, które ułatwią wcielanie w życie wiedzy zdobytej w trakcie spotkań. Każdy otrzyma również naklejkę z kodem QR, który przekieruje zainteresowanych do specjalnego serwisu z informacjami na temat ekologii.

Kiedy: 1 i 2 marca, w godzinach 11:00 -17:00
Gdzie: 1 marca w Centrum Handlowe Auchan Swadzim, przy ul. Św. Antoniego 2 oraz 2 marca w Centrum
Handlowym Auchan Komorniki, przy ul. Głogowskiej 432 w Poznaniu
Cena: Bezpłatnie

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij