Pielęgnacja dla mam – czym się różni odżywka od maski do włosów?

Dodano: 11 lutego 2014r.

Tagi: , , ,

Okres ciąży i wczesnego macierzyństwa to czas, kiedy młodym mamom trudno jest znaleźć chwilę dla siebie i swojej urody. Mamy, które chcą pięknie wygladać na co dzień lub wrócić do idealnej fromy zaraz po porodzie, powinny zacząć od pielęgnacji włosów. Ciąża i poród mają negatywny wpływ na ich kondycję. Oto kilka wskazówek, które pozwolą przywrócić siłę, blask i witalność fryzurze.

Jak wybrać odpowiedni kosmetyk?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do pielęgnacji włosów: szampony, odżywki, olejki oraz maski. Jak wybrać kosmetyk odpowiedni dla naszych włosów? Każdy z nich działa inaczej i może przynieść efekt inny niż ten przez nas oczekiwany. Zanim zdecydujesz się na zakup, przeczytaj czym różnią się poszczególne rodzaje kosmetyków.

Maska vs. odżywia do włosów

Odżywka vs. Maska

Mają one zbliżone opakowania, podobny sposób aplikacji, a ich celem jest regeneracja i odżywienie włosów. Jaka w takim układzie jest różnica między maską a odżywką do włosów? A może oba produkty można stosować zamiennie?

Pierwszą cechą wspólną maski i odżywki może być lista składników. Producenci kosmetyków mają w swojej ofercie całe linie kosmetyków, których pewnego rodzaju „cechą charakterystyczną” są często konkretne substancje. Przykładowo, maski i odżywki do włosów zniszczonych mogą zawierać np. keratynę, a do włosów suchych olejek arganowy. Właśnie z powodu podobnych składów, niektóre panie myślą, że odżywki i maski można używać zamiennie. Jest to jednak spory błąd.

Maska rzadziej, odżywka częściej

Odżywki to produkty mniej skoncentrowane, przeznaczone do nakładania po każdym myciu włosów. Z kolei maski charakteryzują się zdecydowanie mocniejszym działaniem. Dlatego oba produkty będą różniły się częstotliwością aplikacji. Teoretycznie maski powinno się stosować raz – dwa razy w tygodniu. Jeśli masz włosy normalne, wystarczy jak dodatkową dawkę odżywienia zapewnisz im raz na dwa tygodnie.

Jeśli masz włosy cienkie, a z pewnością ciąża mocno uszczupliła ich ilość i objętość, poświęć więcej uwagi na wybór odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Pamiętaj, że mają się one charakteryzować delikatniejszą konsystencją. Posiadaczki włosów tłustych powinny natomiast unikać odżywek bez spłukiwania, które mogą dodatkowo obciążać i przetłuszczać włosy. W czsie ciąży i w pierwszych miesiacach po porodzie, Twoje hormony mogą pracować trochę inaczej niż dotychczas i suche włosy mogą częściej się przetłuszczać. Warto obserwowac takie zmiany i wybrać kosmetyki, których potrzebujesz w obecnej chwili.

Kolejną cechą wspólną masek i odżywek jest sposób ich aplikacji. Zarówno maskę, jak i odżywkę powinno rozprowadzać się na długości włosów. Niektórzy fryzjerzy zalecają, by przy włosach cienkich nakładać maski od połowy ich długości. Taki trik mogą również stosować panie, które mają włosy tłuste u nasady i suche na końcach.

Ilość ma znaczenie

Z kolei w przypadku zniszczonych końcówek, niektórzy specjaliści sugerują, aby owinąć je folią. Błędem jest natomiast aplikacja masek czy odżywek na skórę głowy. Takie działanie może doprowadzić do obciążenia włosów i sprawić, że nasza fryzura będzie oklapnięta.

Warto również pamiętać, aby aplikować oba produkty z umiarem. Odżywka do włosów Garnier stosowana regularnie i nakładana w odpowiedni sposób z pewnością doskonale zregeneruje twoje włosy i przywróci im zdrowy wygląd. Zadowalające rezultaty uzyskasz również dzięki systematycznemu stosowaniu masek. Warto pamiętać, aby oba preparaty spłukiwać chłodną wodą, która zamyka łuski włosa.

Nasze wskazówki pomogą młodym mamom szybko wrócić do formy sprzed ciąży. Pamiętajmy, że zadowolona mama to szczęśliwe dziecko.

Autor:

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij