Bezpieczeństwo dzieci

Dodano: 27 lutego 2014r.

Każdy rodzic chciałby zabezpieczyć w odpowiedni sposób przyszłość swoich dzieci. Musi liczyć się z tym, że kiedyś może go zabraknąć i wziąć pod uwagę to, czy jego najbliżsi będą mieli z czego żyć w takim przypadku. Takie rozważania powinny doprowadzić do wyboru optymalnego ubezpieczenia na życie.

Dzieci, radość

Los najbliższych w rękach głowy rodziny

Osobą zarabiającą na rodzinę, będącą jej głównym żywicielem może być zarówno ojciec jak i matka. To ona utrzymuje dom i dba o opłacenie rachunków czy o zaopatrzenie domowników w żywność i wszelkie niezbędne przedmioty codziennego użytku. W tradycyjnych domach to kobieta zajmuje się ogniskiem domowym i wychowywaniem dzieci, zaś mężczyzna utrzymywaniem rodziny. W dzisiejszych czasach taki podział ról jest mocno zaburzony. W większości przypadków na utrzymanie pracują oboje rodzice, choć bywa i tak, że tylko np. mąż prowadzi własną firmę i uzyskuje wystarczające dochody pozwalające na to, aby jego małżonka nie pracowała.
Jeśli głowa rodziny, czyli osoba zarabiająca głównie na jej utrzymanie, nagle ulegnie wypadkowi albo zachoruje, bądź umrze, rodzina pozostaje bez wystarczających środków do życia. Takie negatywne położenie mogłoby zostać zmienione dzięki wcześniejszemu wykupieniu indywidualnego terminowego ubezpieczenia na życie.

Co daje ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie pozwala na zadbanie o bezpieczeństwo finansowe bliskich ubezpieczonego. Nawet jeśli członka rodziny zabrakłoby pewnego dnia, jego rodzinie starczy środków do życia. Ubezpieczenie na życie oferowane jest np. przez firmę ubezpieczeniową Signal Iduna. Indywidualna polisa na życie może zostać rozszerzona o dodatkowe ubezpieczenia służące samemu ubezpieczonemu, a nie jedynie jego rodzinie. Mowa tu o takich ubezpieczeniach jak:
• ubezpieczenie na wypadek wystąpienia ciężkiej choroby,
• ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu,
• ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznych,
• ubezpieczenie na wypadek trwałego kalectwa wywołanego nieszczęśliwym wypadkiem,
• ubezpieczenie na wypadek śmierci w skutek nieszczęśliwego wypadku,
• ubezpieczenie na wypadek braku możliwości regulowania składek przez ubezpieczonego, na skutek trwałej niezdolności do pracy.
Zapobiegliwy i odpowiedzialny rodzic powinien zawsze dbać o swoich najbliższych, a zwłaszcza o dzieci, które można uposażyć w ramach polisy ubezpieczenia na życie.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij