BCK zaprasza dzieci do pokoju gier

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza 22 lutego (sobota) w godzinach od 13:30 do 18:30 do bajkowego pokoju gier. To specjalne miejsce, gdzie można pograć w gry planszowe i nie męczyć swoich oczu promieniami bijącymi z komputera. Dostępnych jest około trzydziestu gier z najwyższej półki. Są gry dla młodszych czyli uczniów szkół podstawowych. W naszym zestawie znajdują się m.in.:

  • Osadnicy z Catanu” – gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli. „Osadnicy z Catanu” dostali, między innymi, prestiżową nagrodę Spiel des Jahres w 1995.
  • Munchkin” – bestsellerowa humorystyczna gra fantasy została przystosowana do polskich realiów, pojawiły się w niej oryginalne polskie karty ze specjalnie narysowanymi przez Kovalica rysunkami- budzące trwogę Kryształki Czasu, przerażający Wieśmin, mający w arsenale Dwa Nagie Miecze i klątwę Moherowego Beretu. „Munchkin” to wszystko, co najlepsze w RPG (potwory, skarby, punkty doświadczenia) bez konieczności grania w RPG!
  • Hej! To moja ryba” – prosta gra logiczna. Każdy uczestnik jest pingwinem, który poluje na ryby. Niestety ma ograniczoną liczbę ruchów, więc musi się zastanowić nad każdym ruchem. Zmyślny pingwin, który napełni swój brzuszek największą ilością tłuściutkich śledzików wygra rozgrywkę!
  • Neuroshima Hex” – planszowa gra strategiczna rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez mutantów i bezwzględne maszyny Molocha. Każdy z graczy dowodzi jedną z armii, na którą składają się żetony jednostek, modułów i akcji, które wykłada się na heksagonalnej planszy pola bitwy. Jest to pierwsza polska gra, która odniosła sukces na Zachodzie.
  • Jenga” – gra składa się z drewnianych klocków ułożonych w wieżę (3 klocki na piętro). Gracze na przemian wyciągają jeden klocek z dowolnego piętra wieży i kładą go na szczycie, uważając, by wieża się nie zawaliła. Każdy kolejny gracz ma trudniejsze zadanie, a wieża potrafi zachować równowagę nawet gdy jest dwa razy wyższa niż na starcie!

Kiedy: 22 lutego, godziny od 13:30 do 18:30
Gdzie: Bytomskie Centrum Kultury, sala akwarium, ul. Karin Stanek 1, Bytom
Cena: 5 zł za bilet

Bytomskie Centrum Kultury

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij