Atrakcyjny list motywacyjny młodej mamy

Dodano: 28 lutego 2014r.

Wiele kobiet po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, zadaje sobie bardzo ważne pytanie: jak wrócić do pracy? Zanim mamy postanowią odpowiedzieć na oferty pracodawców warto, aby dowiedziały się, jak atrakcyjnie napisać dokumenty aplikacyjne. Najważniejsze wśród nich są CV i list motywacyjny, który za każdym razem powinno się pisać od podstaw. Podczas, gdy to pierwsze możemy w niemal niezmienionej formie wysłać nawet w wiele miejsc, list motywacyjny będzie cenniejszy, jeśli za każdym będzie zawierał inne treści.

Przekonaj przyszłego pracodawcę

W liście motywacyjnym musimy postarać się, aby przekonać potencjalnego pracodawcę, że jesteśmy najlepszymi kandydatkami na oferowane przez niego stanowisko. Schematy listów motywacyjnych bez problemu każda mama odnajdzie w Internecie. Warto
z nich skorzystać, aby zobaczyć, jak ogólnie taki list powinien wyglądać. Jednak nie najlepszym pomysłem jest kopiowanie treści. Rekruterzy mogą bez problemu sprawdzić, czy to, co czytają jest samodzielnym dziełem, czy powstało napisane na podstawie treści znalezionych w sieci.

Pokaż, dlaczego warto Cię zatrudnić

Korzystając z wolnego czasu, można wypisać wszystkie swoje najmocniejsze strony i umiejętności. W liście motywacyjnym warto je podkreślić i opisać te cechy, które będą bardzo przydatne na konkretnym stanowisku. Jeśli aplikujemy na miejsce handlowca, podkreślmy umiejętność negocjacji, łatwe nawiązywanie kontaktów czy otwartość na nowe wyzwania. Jeśli natomiast aplikujemy na stanowisko inżyniera, dużo ważniejsza jest umiejętność pracy pod presją czasu czy dokładność. Bez względu na to, gdzie chcemy pracować, powinniśmy pisać prawdę. List motywacyjny ma pokazywać to, jacy jesteśmy, a nie to, jacy chcielibyśmy być. Każde kłamstwo zostanie szybko wykryte, jeśli nie na etapie rozmowy kwalifikacyjnej, to podczas pierwszych dni w nowej pracy.

Indywidualnie napisany

Na każde ogłoszenie o pracę warto wysyłać indywidualnie napisany list motywacyjny. Jednak to, co dobrze brzmi w teorii, w praktyce może być trudne do wykonania. Szczególnie, gdy intensywnie szukamy pracy i wysyłamy kilkadziesiąt aplikacji dziennie, a dodatkowy czas poświęcamy na opiekę nad dzieckiem. W takiej sytuacji możemy stworzyć sobie kilka szablonów listów motywacyjnych i wymieniać je w zależności od potrzeb. Najważniejsze, aby były własnoręcznie napisane, a nieskopiowane.
Zaprezentuj najatrakcyjniej swoją kandydaturę wykorzystując własne doświadczenie
i dostępną pomoc w kreowaniu dokumentów aplikacyjnych. Skorzystaj z wymienionych wskazówek i przełam stereotyp, że młodym mamom trudno jest wrócić do pracy.

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij