„Focus pobudza neurony – Było sobie życie” – interaktywny park dla dzieci.

Dodano: 27 lutego 2014r.

Tagi: , , , ,

Centrum Handlowe Wola Park zaprasza w ostatnich dniach ferii na odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała. W ramach projektu „Focus pobudza neurony – Było sobie życie”, zostanie stworzony interaktywny park naukowy dla dzieci. Odwiedzający będą mogli udać się w niezwykłą podróż do wnętrza ludzkiego organizmu i na własne oczy przekonać się, jak funkcjonują jego najważniejsze narządy. To kolejna odsłona projektu organizowanego przez magazyn popularnonaukowy „Focus”. W tym roku bazuje on na kultowych filmach „Było sobie życie”, które w ciekawy i prosty sposób przedstawiają funkcjonowanie organizmu.

Centrum Handlowe Wola Park

Na terenie interaktywnej strefy, zgodnie z zasadą „nauka przez zabawę”, w przyjazny dla najmłodszych sposób, zostaną przedstawione najważniejsze zagadnienia współczesnej medycyny, biologii i genetyki. Do dyspozycji dzieci będą m.in. narządy wewnętrzne człowieka w skali makro, interaktywny model ludzkiego szkieletu, warsztaty DNA, specjalne laboratorium medyczne z mikroskopami optycznymi oraz centrum dowodzenia, czyli kino cyfrowe w kształcie ludzkiego mózgu. Na odwiedzających będą czekali animatorzy oraz eksperci, którzy w prosty sposób wyjaśnią nawet najtrudniejsze tematy. Dodatkową atrakcją będzie quiz wiedzy w formie koła fortuny, w którym do wygrania będą upominki z serii „Było sobie życie”.

Kiedy: Park jest czynny poniedziałek – sobota od 10:00 do 21:00 oraz od 10:00 do 20:00 w niedziele.
Gdzie: Park naukowy znajdzie się na Placu Dworcowym na parterze centrum handlowego. Wola Park, ul. Górczewska 124, 01-460 Warszawa
Cena: Wstęp na teren wystawy jest bezpłatny.

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij