Warsztaty artystyczne dla dzieci.

Dom Kultury Dorożkarnia zaprasza na cykl warsztatów dla dzieci w wieku 7-13 lat. Organizatorzy proszą o zabranie obuwia na zmianę i odpowiedniego stroju na zajęcia taneczne.

warsztaty

18 lutego (wtorek)

 • 10:30-11:30 – warsztaty taneczne. W programie: taniec musicalowy, jazzowy i współczesny.
 • 11:30-13:00 – warsztaty linorytu. Z wykładziny podłogowej można zrobić rzeczy całkiem nowe, czyli jak z wykładziny pcv stworzyć stemple do ilustracji np. książkowej (technika linorytu).
 • 13:00-15:00 – warsztaty animacji filmowej. Uczestnicy stworzą krótkie formy filmowe. Powstaną one w oparciu o własne wymyślone historie lub w oparciu o bajki. Uczestnicy pracować będą na gotowych tłach, sami stworzą i „ożywią” postacie – bohaterów swojego filmu. Uczestnicy obejrzą też filmy, jakie w tym sezonie powstały w dorożkarniowym Studiu Anima.
 • 15:00-16:30 – warsztaty teatralne. ABC młodego aktora. W programie zajęć: gry i zabawy teatralne, ćwiczenia dykcyjne, etiudy zbiorowe, praca nad tekstem. Zajęcia dla wszystkich, którzy pragną występować na scenie i się dobrze bawić.

19 lutego (środa)

 • 10:00-11:30 – warsztaty taneczne. W programie: taniec musicalowy, jazzowy i współczesny.
 • 11:30-13:00 – warsztaty linoryt. Z wykładziny podłogowej można zrobić rzeczy całkiem nowe, czyli jak z wykładziny pcv stworzyć stemple do ilustracji np. książkowej (technika linorytu).
 • 13:00-15:00 – warsztaty animacji filmowej. Uczestnicy stworzą krótkie formy filmowe. Powstaną one w oparciu o własne wymyślone historie lub w oparciu o bajki.  Uczestnicy pracować będą na gotowych tłach, sami stworzą i „ożywią” postacie – bohaterów swojego filmu. Uczestnicy obejrzą też filmy, jakie w tym sezonie powstały w dorożkarniowym Studiu Anima.
 • 15:00-16:30 – warsztaty ceramiczne

20 lutego (czwartek)

 • 10:00-12:30 – warsztaty szycia maskotek. Do wykonania zabawek będzie można wykorzystać przyniesione przez siebie stare ubranie (bluzę, sweter, t-shirt itp.), czapki, rękawiczki i skarpety. Uczestnik obowiązkowo musi przynieść swój materiał. Dorożkarnia zapewnia materiały: guziki, koraliki, sznurki, kordonki, muliny, nici, igły, filc, włóczki, wypełniacz poliestrowy. Warsztaty mają także, oprócz przyjemnej zabawy, nauczyć dzieci jak można wykorzystać stare, niepotrzebne ubrania w domu w sposób kreatywny i stworzyć z nich ładne i atrakcyjne zabawki dla siebie albo na prezent. Przyniesione ubrania powinny być uprane.
 • 12:30-14:00 – warsztaty plastyczne. Jajko nie tylko w kuchni przydać się może…o tym jak uzyskać ciekawy efekt plastyczny z tempery jajkowej uczestnicy dowiedzą się na zajęciach. Powstaną też prace plastyczne w technikach mieszanych.
 • 14:00-15:30 – warsztaty teatralne. ABC młodego aktora. W programie zajęć: gry i zabawy teatralne, ćwiczenia dykcyjne, etiudy zbiorowe, praca nad tekstem. Zajęcia dla wszystkich, którzy pragną występować na scenie i się dobrze bawić.

21 lutego (piątek)

 • 10:00-14:00 – warsztaty teatralno-taneczne – przygotowanie videoklipu tanecznego. Spotkanie trzech sztuk: tańca, teatru i filmu. Przez 4 godziny spróbujemy stworzyć od podstaw taneczny wideoclip, który zostanie później, po zmontowaniu zamieszczony na stronie Dorożkarni i na Facebooku. Startujemy od rozgrzewki tanecznej, potem podstawy aktorstwa i reżyserii. Następnie uczymy się choreografii, składamy wszystko w całość i nagrywamy materiał filmowy do teledysk. Należy przynieść stroje na zmianę w kolorze czarnym (spodnie, bluzki, skarpety).

warsztaty

Kiedy: 18 – 21 lutego
Gdzie: Dom Kultury „Dorożkarnia”, ul. Siekierkowska 28, Warszawa
Cena: Bezpłatnie, obowiązują zapisy tel. (22) 841 91 22.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij