Warszawskie kamienice i ich mieszkańcy – warsztaty dla najmłodszych i ich rodziców

Dom Spotkań z Historią zaprasza na varsavianistyczny cykl „Kino, kawa i Warszawa„. Dorośli będą mogli obejrzeć filmy, a dzieci w tym czasie wezmą udział w warsztatach plastycznych.

Dom Spotkań z historią

26 stycznia, godzina 16:00:

  • Film: Kronika P.A.T. (dok., 1936, 10′). Warszawskie plenery – m.in. stadion hippiczny w Łazienkach i Plac Piłsudskiego.
  • Film: Fredek uszczęśliwia świat (fab., 1936, 73′), reż. Zbigniew Zimbiński. Fredek (Zbigniew Rakowiecki) młody inżynier-wynalazca buduje telefonowizor. Wynalazek przysparza mu jednak kłopotów, a w jego otoczeniu sieje zamęt.Narzeczoną (Karolina Lubieńska) widzi w dwuznacznej sytuacji; żona fabrykanta, któremu chce sprzedać wynalazek, wykrywa zdradę męża; zainstalowany w restauracji demaskuje same kłamstwa i niecne uczynki… Perypetie, zabawne intrygi, konflikty w końcu ustępują. Zwycięża postęp i młodość.
  • Warsztaty dla dzieci: Warszawskie kamienice i ich mieszkańcy. W jakich domach teraz mieszkamy, a jak wyglądały domy sprzed stu lat? Czym różnią się stare mokotowskie kamienice od współczesnych bloków na Gocławiu? Kto mieszkał w kamienicy, kto i dlaczego od frontu, a kto w suterenie?

Kiedy: 26 stycznia
Gdzie: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawa
Cena: Bezpłatnie

warsztaty dla dzieci

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij