Rodzinne ferie w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu zaprasza w okresie ferii zimowych, w dniach od 01.02.2014 do 16.02.2014 r., do udziału w przygotowanych atrakcjach dla całych rodzin. Program ferii nie ma charakteru warsztatów. Przeznaczony jest dla rodzin oraz młodzieży do indywidualnego rozwiązywania zadań. Dzieci cały czas muszą znajdować się pod opieką rodziców/opiekunów.

Wystawa czasowa: „Gdańsk w Europie, Europa w Gdańsku….”

 • Rodzinny „Konkurs z Gdańskiem w tle!” Na wystawie uczestnicy otrzymają kartę zadań, którą wypełniają w oparciu o ekspozycję czasową („Gdańsk w Europie, Europa w Gdańsku….”).
 • Konkurs plastyczny „Dawno temu w mieście Gdańsk……” .Konkurs skierowany dla dzieci do lat 8. Najmłodsi otrzymują kartę, którą wypełniają razem z opiekunem. Na odwrotnej stronie w oparciu o elementy znajdujące się na ekspozycji w formie plastycznej dokańczają myśl „Dawno temu w mieście Gdańsk…..”.
 • Rozlosowanie nagród nastąpi podczas finisażu wystawy w dniu 22 marca 2014 roku.

Atrakcje na wystawach stałych Muzeum:

Codziennie:

 • Rodzinny quiz plastyczny dla najmłodszych. Dla uczestników przygotowano specjalna trasa z zagadkami archeologicznymi, która obejmuje wystawy „Pradzieje Wielkopolski”, „Tu Powstała Polska”, „Śmierć i życie w starożytnym Egipcie”, Archeologia Sudanu” oraz wystawy czasowej „Bliskie spotkania z …. Korona z Ćmachowa”. Prawidłowe przejście trasy doprowadzi uczestników do punktu, gdzie będą mogli wykonać własne prace plastyczne. Będą one tematycznie związane z wcześniej rozwiązanym quizem. Do udziału organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 4 do 8 lat wraz z opiekunami.
 • Rodzinna zabawa „Stare-Nowe” to podróż po naszych wystawach w poszukiwaniu odpowiedników współczesnych przedmiotów wśród prezentowanych zabytków. Chętni otrzymają specjalne pudełka w kasie biletowej zawierające zbiór przedmiotów oraz zadania i podpowiedzi umożliwiające odszukanie ich starożytnych odpowiedników.
 • Rodzinne zwiedzanie wystawy Śmierć i życie w starożytnym Egipcie. Młodych amatorów egiptologii zapraszamy na niecodzienne zwiedzanie naszej egipskiej galerii. Każdy chętny otrzyma specjalną kartę uczestnika (dostępną w kasie Muzeum), która zawierać będzie zadania i pytania związane z tematyką wystawy. Osoby, które poprawnie rozwiążą wszystkie przygotowane zagadki otrzymają upominek (zwycięzcy zostaną o tym poinformowani drogą mailową). Zabawa przeznaczona będzie dla osób indywidualnych w wieku 8-12 lat i będzie trwać przez okres ferii zimowych 2014r., w godzinach otwarcia Muzeum. Udział w zabawie jest bezpłatny.

We wtorki i czwartki:
W każdy wtorek i sobotę organizatorzy zapraszają do udziału w zabawie Muzeum Małego Odkrywcy dzieci w wieku 4 -10 lat wraz z opiekunami. Każda rodzina otrzyma bezpłatnie jedną książeczkę dotyczącą dwóch wystaw stałych, która jest instrukcją do wykonywania zadań na wystawach przez najmłodszych (do wyczerpania zapasów)!.

W soboty i niedziele:

 • Pokaz mumifikacji dla dzieci na wystawie „Śmierć i życie w starożytnym Egipcie” obejmujący krótkie wprowadzenie dotyczące praktyk pogrzebowych w starożytnym Egipcie, pokaz bandażowania na manekinie – mumii oraz zabawy dzieci w bandażowanie – prosimy dzieci o zabranie do Muzeum własnych pluszaków. Organizatorzy zapraszają 1.02 (sobota) w godz. 12-13; 2.02 (niedziela) w godz. 13-14; 15.02 (sobota) w godz. 12-13. Udział w zajęciach bezpłatny. Opiekunowie muszą mieć zakupiony bilet wstępu na wystawy (poza sobotami).
 • Pokaz Hieroglifów dla dzieci na wystawie „Śmierć i życie w starożytnym Egipcie” obejmujący krótkie wprowadzenie na temat pisma starożytnych Egipcjan oraz „naukę” pisania hieroglifów. Organizatorzy zapraszają 1.02 (sobota) w godz. 14-15; 15.02 (sobota) w godz. 14-15; 16.02 (niedziela) w godz. 13-14. Udział w zajęciach bezpłatny. Opiekunowie muszą mieć zakupiony bilet wstępu na wystawy (poza sobotami).
 • Pokaz wykonywania narzędzi z krzemienia z epoki kamienia łupanego dla dzieci i młodzieży na wystawie „Pradzieje Wielkopolski”. Organizatorzy zapraszają 1.02 (sobota) w godz. 16-17; 2.02 (niedziela) w godz. 15-16; 15.02 (sobota) w godz. 16-17; 16.02 (niedziela) w godz. 15-16. Udział w zajęciach bezpłatny. Opiekunowie oraz dzieci powyżej 12 roku życia muszą mieć zakupiony bilet wstępu na wystawy (poza sobotami).

ferie w Muzeum

DodatkowoZimowe Kino dla Dzieciw każdy wtorek i piątek od godziny 12.30 do sali audiowizualnej (II piętro). Terminy seansów: – 4.02; 7.02; 11.02; 14.02

Weekend Kupiecki – 8. 02. 2014:
Organizatorzy zapraszajądo Muzeum Archeologicznego 8 lutego od godziny 12.00 do 16.00 na „Weekend Kupiecki”.  Dla najmłodszych uczestników weekendu przygotowane zostaną warsztaty „Zabawy kupieckie”. Mile widziane będą wszystkie dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Wstęp na zajęcia płatny (5 zł). Liczba miejsc ograniczona. Zapisy prowadzone będą od 31 stycznia w kasie biletowej lub pod numerem telefonu: 61 8 52 8 25 1. Organizatorzy proszą o wcześniejsze przybycie – ok. 15 minut celem wypełnienia deklaracji uczestnictwa w warsztatach muzealnych.

Warsztaty będą odbywały się w dwóch grupach:

 • I gr. 12.00 – 13.30
 • II gr. 14.00 – 15.30

Kiedy: od 01 do 16 lutego
Gdzie: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, ul. Wodna 27 – Pałac Górków, 61-781 Poznań, tel.: 061 852 82 51
Cena:

 • Dzieci do lat 12 po okazaniu legitymacji szkolnej mają wstęp darmowy w okresie ferii zimowych.
 • Dzieci powyżej 12 roku i młodzież obowiązuje bilet ulgowy (4 zł).
 • Opiekunowie dzieci i młodzieży biorącej udział w atrakcjach muszą mieć wykupiony bilet wstępu do Muzeum (8 zł).
 • W sobotę wstęp do Muzeum jest bezpłatny dla wszystkich!

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij