Minifestiwal dla dzieci Łancuszek „Muzykanci Tralalanci”

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza 1 lutego na minifestiwal dla dzieci „Łańcuszek” – „Muzykanci Tralalanci”. Muzyczne spektakle dla dzieci zostały opracowane na podstawie piosenek Witolda Lutosławskiego do wierszy Janiny Porazińskiej i Juliana Tuwima. Koncerty z elementami teatralnymi to zaproszenie do krainy dźwięków, głosów i ptasich treli. Jak głosi zapowiedź inicjatora przedsięwzięcia – Towarzystwa im. W. Lutosławskiego:

Będzie okazja wysłuchać skarg żony słowika i gorących ptasich ploteczek. Policzymy wrony i sprawdzimy, czy wszystkie mają ogony. Przypłynie do nas Rzeczka Wstążeczka, w której tańczące ryby zobaczymy, może nawet ich głosy wodne ułowimy? Dowiemy się, czy Pani Plamie udało się zostać królową domu, a także co z workiem wyprawia Grześ, gdy jest znudzony chodzeniem przez wieś. Na koniec Pana Tralalińskiego poznamy i razem „tra la la la” głośno zaśpiewamy! Na wieczną pamiątkę będzie można pstryknąć zdjęcie z papugą, pieskiem, kotkiem lub innym Tralalotkiem.

Po spektaklu dzieci z rodzicami będą mogli wziąć udział w warsztatach, tańcach i zabawach przy muzyce Witolda Lutosławskiego oraz muzyce tradycyjnej. Tym razem uczestnicy zabawyzmienią się w rzeczki-wstążeczki,  potańczą, pograją i pośpiewają! Dzieci porozmawiają w języku ryb i polecą na ptasie plotki.

Koncerty muzyczne połączone z warsztatami dla dzieci:

  • godz. 11.00 w wieku 3 – 5 lat
  • godz. 16.00 w wieku 6 – 9 lat

Kiedy: 1 lutego, godzina 11:00 i 16:00
Gdzie: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, sala Kolebkowa i Edukacyjna oraz Budynek Laboratorium CSW, ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa
Cena: Bezpłatnie

 Lutosławski Zamek Ujazdowski

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij