Ferie w Centrum Hewelianum

Dodano: 13 stycznia 2014r.

Tagi: , , ,

Centrum Hewelianum przygotowało ciekawą ofertę na ferie zimowe dla dzieci. Wystarczy kupić bilet 2w1, aby odwiedzić wystawę interaktywną „Energia, Niebo i Słońce” (budynek Kaponiery Południowej) oraz wziąć udział w jednej z wielu dodatkowych atrakcji. Atrakcje dodatkowe odbywają się w budynku Koszar Schronowych oraz w poternie do Baterii Moździerzy, w obrębie głównego placu fortu, w dniach od wtorku do piątku.

  • „Pusto, puściej…próżnia”. Fascynujący pokaz z wykorzystaniem próżni. Uczestnicy będą mogli sprawdzić, jak w tym nietypowym stanie zachowują się różne substancje zawierające powietrze. Przekonają się, czy możliwe jest rozchodzenie się dźwięku w kosmosie oraz gdzie trudniej zagotować wodę – na Ziemi czy na Księżycu? Czas trwania zajęć ok. 1 godziny. Zajęcia w godzinach: 11:00, 12:30, 14:00.
  • „Kolorowe zamieszanie”. Wsyp, zamieszaj i co widzisz? W Centrum Hewelianum będzie można mieszać do woli substancje i kolory. Podczas pokazu specjalnego będzie można wziąć udział w ekscytujących i barwnych eksperymentach z gęstością różnych cieczy. Czas trwania zajęć ok. 1 godziny. Zajęcia w godzinach: 11:00, 12:30, 14:00.
  • „Liść paproci a królowa nauk”. Co wspólnego mają ze sobą kwiat kalafiora oraz płatek śniegu? A może porównanie liści paproci z kryształem będzie prostszym zadaniem! Podczas warsztatów uczestnicy zerkną na świat oczami matematyki i odkryją piękno kryjące się we fraktalach. Uczestnicy będą mieli możliwość wspólnego tkania fraktali. Dodatkowo organizatorzy przedstawią możliwość zwiedzenia nowej wystawy stałej „Łamigłówka”. Zajęcia w godzinach: 11:00, 12:30, 14:00.

Dla gości odwiedzających wystawę „Energia, Niebo i Słońce” organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję związaną z obchodami Święta Gdańskiej Nauki 2014. W dniach 21-28 stycznia o godz. 12:00 odbędą się na warsztaty „Pan Kleks w Kosmosie”. Podczas warsztatów jako załoga statku Kleksolot 11 wszyscy wybiorą się wspólnie z profesorem Kleksem na Księżyc. Taka wyprawa to poważne zadanie! Uczestnicy przebrani w specjalne skafandry pobiorą próbki księżycowego gruntu, które zostaną przebadane po powrocie na Ziemię, w laboratorium Centrum Hewelianum. Może Księżyc odsłoni jakąś słodką tajemnicę? Wiek uczestników: od 5 – 8 lat. Liczba miejsc ograniczona.

Kiedy: 21 stycznia – 2 lutego 2014,
Gdzie: Wizytówka organizatora: Centrum Hewelianum, ul. 3 Maja 9a, 80-802 Gdańsk
Cena: Wystarczy kupić bilet 2w1 (tylko 6 zł!).

 warsztaty ferie zimowe

 

 

 

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij