„Czyją babcią była św. Anna?” – dzień babci i dziadka w Muzeum Narodowym.

Dodano: 20 stycznia 2014r.

Tagi: , ,

warsztaty w muzeum

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza w niedzielę 26 stycznia na uroczyste świętowanie, przypadającego kilka dni wcześniej Dnia Babci i Dnia Dziadka. Organizatorzy zapraszają bohaterów tych wyjątkowych uroczystości wraz z wnuczętami do odwiedzenia gmachu Muzeum i do udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję atrakcjach. W ramach familijnej niedzieli na gości czeka wycieczka po galeriach stałych w poszukiwaniu malarskich i rzeźbiarskich przedstawień międzypokoleniowych spotkań oraz warsztaty, których pamiątką będzie rodzinne zdjęcie w otoczeniu dzieł sztuki. Ostatni punkt obchodów Dnia Babci i Dziadka w Muzeum to występ duetu smyczkowego, który zabierze dużych i małych gości w muzyczną podróż przez wieki.

Muzeum Narodowe

Program wydarzeń:

  • 11.30 – „Czyją babcią była św. Anna?” – spotkanie z przewodnikiem, na które organizatorzy zapraszają przede wszystkim babcie i dziadków z wnukami. W galeriach Muzeum odbędzie się szukanie utrwalonych w malarstwie i rzeźbie spotkań międzypokoleniowych. Uczestnicy przekonają się czy relacje między dziadkami i wnuczętami zawsze wyglądały tak jak dzisiaj, czyją babcią była św. Anna, ile osób mieści się na jej kolanach. Uczestnicy poznają także parę niezwykle groźnych dziadków.
  • 11.30–14.00 – „W ramach wspomnień” – animacje plastyczne w Holu Głównym. Kiedy wspomnienia blakną, z pomocą przychodzą fotografie…Organizatorzy zapraszają do stworzenia niepowtarzalnej pamiątki z wizyty w Muzeum. Będą robione pamiątkowe zdjęcia w otoczeniu dzieł sztuki i oprawianie je we własnoręcznie zdobione ramki.
  • 14.15–15.00 – „Z muzyką przez wieki” – koncert duetu smyczkowego w Holu Głównym. Artyści z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina zabiorą gości w podróż sentymentalną do świata przebojów dziadków, pradziadków i praprapradziadków. W programie m.in. utwory Mozarta, Brahmsa i Czajkowskiego.

Kiedy: 26 stycznia
Gdzie: Muzeum Narodowe, Aleje Jerozolimskie 3, Warszawa
Cena: Obowiązuje bilet wstępu do Muzeum

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij